Yardım sırası sizlerde!

Yardım sırası sizlerde!

Başkan Melih Gökçek, transfer yasağını kaldıramayan Ankaragücü’ne belediye bütçesinden, işadamlarından ve Spor Toto gelirlerindeki haczi kaldırarak toplam 12 milyon TL yardım yaptı. CHP’li Taşdelen, Dereli ve Nazlıaka’ya çağrıda bulunan Gökçek, “Maddi destek olma sırası artık onlarda” dedi. Takıma kombine desteği bile vermeyen CHP’li siyasetçilerin nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu oldu

Yaklaşık bir ay önce Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerden Ankaragücü 5 milyon TL yardım yapan Başkan Melih Gökçek, geçtiğimiz günde başkentli işadamlarını toplayarak kulübe 4 milyon TL para topladı. Ankaragücü'nün Spor Toto'daki hacizli gelirlerini de kaldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün açılacak sezon öncesi Ankaragücü'nün transfer yasağının kaldırılmasını sağladı. Transfer yasağı kaldırılmasaydı Ankaragücü bugün Erzurumspor karşısına 4'ü kaleci olan 17 futbolcu ile çıkacaktı. İşadamlarından nakit olarak hemen kulübe aktarılacak olan yardımla ön sözleşme imzalanan futbolcuların lisansları çıkartılacak.

ANKARAGÜCÜ DÜZE ÇIKTI
Başkan Melih Gökçek, "Ankara'nın değerli iş adamları ile bir araya geldik. Ankaragücü'nün maddi sıkıntıları var, yeni transferlere lisans çıkarması için para gerekiyordu. Bu para bulunmasaydı tabir-i caizse amatör bir takımla ligde oynamak zorunda kalacaklardı. Ankaragücümüzü bu sıkıntılı durumdan kurtarmak için seferber olduk. İş adamlarımız değişik fedakarlıkta bulunarak 4 milyon TL'yi bugün itibariyle Ankaragücü'ne teslim edecek şekilde organize etti. Bu sayede Ankaragücü'nün transfer yasağı sorunu kökünden kalkmış olacak. Daha önce Büyükşehir'e ait şirketlerden 5 Milyon TL'lik sponsorluk desteği sağlamıştık. Spor Toto'dan gelecek paraların üzerinde 3 milyon TL'lik bir haciz vardı, onu da kaldırdık. Bu yardım sayesinde Ankaragücü, düze çıktı" dedi.

SAMİMİYETİNİZİ GÖRELİM
CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya çağrı yapan Gökçek, "Sıra artık onlarda. Arkadaşlarını toplayıp Ankaragücü'ne yardım etmelerini bekliyoruz. Belki bizim kadar para toplayamazlar ama belli ölçüde destek vermeleri lazım. Bu çağrımdan sonra, yaptıkları bu işlerin istismar mı yoksa samimiyet mi olduğu meydana çıkacaktır" dedi.
YİĞİNER:

YÜK KALKTI
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ise, "Son dönemde ekonomik anlamda problemler yaşadık. Geçmiş dönem borçlardan dolayı transfer yasağını kaldıramadık. Bu sıkıntılarımızı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Bey ile paylaştık, kendisi de Ankaralı iş adamlarını toplayarak acil bir eylem planı hazırladı. Ben özellikle Melih Gökçek Bey'e ve bizleri destekleyen iş adamlarımıza, hem Ankaragücü camiası hem de Ankaragücü yönetimi olarak çok teşekkür ediyorum. Büyük bir yük kalktı" şeklinde konuştu.

CAMİADAN TEŞEKKÜR
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in zor günde takımın yine elinden tutan isim olması Ankaragücü camiası tarafından da memnuniyetle karşılandı. Yardım açıklamalarının ardından Ankaragücü taraftarları Gökçek'e teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN