Kahramankazan-Ankara yolunda geri sayım başladı

Kahramankazan-Ankara yolunda geri sayım başladı
Kahramankazan'ı Ankara'ya bağlayan devlet karayolunun genişletilmesi çalışmaları için geri sayım başladı. Karayolunun genişletilmesi çalışmalarına 18 Ağustos cuma günü, Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılacağı temel atma töreninin ardından başlanacak.
Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinden oluşan heyet Kahramankazan'ı Ankara'ya bağlayan devlet karayolunun genişletilmesi çalışmaları kapsamında, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü ziyaret etti. Ertürk ve Karayolları yetkilileri, yolun genişletilmesi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ertürk ve yetkililer daha sonra yol güzergahında incelemelerde bulundu. 28.4 kilometrelik bölümde gerçekleştirilecek genişletme çalışmaları kapsamında, 2 şerit olan bölünmüş yol 3 şeride çıkarılacak. 28.4 kilometrelik proje doğrultusunda yol üzerinde 12 adet de köprülü kavşak inşa edilecek.
Bu genişletme sayesinde sanayi kuruluşlarının ve Ankara Lojistik Üssü'nün de bulunduğu bölgedeki trafik yoğunluğu azalacak ve daha güvenli bir trafik akışı sağlanacak. 2020 yılında tamamlanması planlanan yol genişletilmesi çalışmaları 370 milyon TL'ye mal olacak.
BİZE ULAŞIN