ODTÜ’de normalleşme süreci var

ODTÜ’de atama usulsüzlüğü haberlerini yalanlayan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ayhan Okuyucu, “Atamalar adil. Karalama yapılıyor” dedi

ODTÜ’de normalleşme süreci var
Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) yeni rektör Mustafa Verşan Kök hakkında Sözcü gazetesinde yer alan iddilarla ilgili Eğitim Bir Sen Ankara 5 Nolu Üniversiteler Şube Başkanı Ayhan Okuyucu Sabah Ankara'ya özel açıklamalarda bulundu. Rektör Kök'ün şoförü ve sekreterini müdür olarak atadığı haberlerine tepki gösteren Okuyucu yurt müdürlüğü için yazılı ve sözlü mülakatlar sonucunda adil şekilde atama olduğunu söyledi.

ATAMA HAKKANİYETLİ
Hakkaniyetle gerçekleştirilen atamanın diğer üniversitelere de örnek teşkil etmesini isteyen Sendika Başkanı Okuyucu karalama politikası yapıldığını söyledi. Okuyucu "Sınav soruları Ankara Üniversitesi'nde hazırlanmış, jüriler ve sınava katılanlar birbirini tanımıyor, jürilerin verdiği puanı diğer jüri üyeleri görmüyor. Mülakat baştan sona kadar büyük bir titizlikle yürütülmüş. Sorular kapalı kutularda üniveristeye getirilmiş sorular sınav esnasında açılmış ve adaya sayı çektirilerek sorular sorulmuş. Böyle bir mülakatta nasıl torpil olabilir? Hangi mantıkla ve delille böyle bir iddiada bulunuyorlar, hayret ettim" dedi.

YIPRATMA AMAÇLI
ODTÜ'nün bilim açısından Türkiye'de ve dünyada saygın bir üniversite olduğunu, sendika olarak kim doğruysa o tarafı desteklediklerini ifade eden Okuyucu, "ODTÜ'de normalleşme süreci var. ODTÜ milletin öz malıdır, kimsenin ön ya da arka bahçesi değildir. ODTÜ'de yapılan mülakat sistemini diğer üniversiteler de örnek alsın. Yapılan haberleri kınıyorum , kurumları yıpratmak amacıyla yapılmış haber olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN