Kazan’dan Ardahan’a eğitim köprüsü

Kazan’dan Ardahan’a eğitim köprüsü
Sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Kahramankazan Belediyesi, Ardahan'ın Otağlı Köyü İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören öğrenciler için bilgisayar sınıfı oluşturdu. Kahramankazan Belediyesi'nin gönderdiği bilgisayarları, Otağlı Köyü'ne, doğa sporu tutkunu basın mensuplarından oluşan MedyaTrek ekibi ulaştırdı.

BİLGİSAYAR SINIFI
Gürcistan'daki 5047 metre yüksekliğindeki Kazbek Dağı'na tırmanmak için Ankara'dan yola çıkan MedyaTrek ekibi, sınırı geçmeden önce Otağlı Köyü'nü ziyaret ederek bilgisayarları köy muhtarı Gülcemal Terekeme ve beraberindeki heyete teslim etti. Bilgisayarlarla 70 öğrencinin eğitim gördüğü Otağlı İlköğretim Okulu'na bilgisayar sınıfı kuruldu. Muhtar Terekeme ve köy heyeti, MedyaTrek ekibi aracılığıyla Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Kahramankazanlılara şükranlarını ileterek, "Yavrularımızın eğitimleri için katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler" dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, içinde bulunduğumuz yüzyılın internet ve teknoloji çağı olduğunun altını çizerek, öğrencilerin internet ve teknolojiyi kullanmaları için her zaman ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Ertürk, "İlçemizdeki tüm okullara sürekli destek veriyor ve onların tüm ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Otağlı Köyü'ndeki yavrularımız için bilgisayar sınıfı oluşturmak bizleri çok mutlu etti. MedyaTrek ailesine ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN