Keçiörenliler havuzlara koştu

Keçiörenliler havuzlara koştu
Keçiören Belediyesi'ne bağlı havuzlar yaz sıcaklarından bunalan Keçiörenlilerin imdadına yetişti. Yaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde serinlemek isteyenler havuzlara koşuyor. Özellikle tatile gidemeyen ya da hafta sonunu serinleyerek geçirmek isteyenlerin talebi ile tesisler yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Belediyenin Aktepe Spor Tesisi'nde yaz döneminde aqua parktan yararlananların sayısı yaklaşık 800 kişi olurken, Kalaba Spor Merkezi'nden ise yaz döneminde toplam 19 bin 150 kişi yararlandı.

TALEP ARTTI
Etlik Spor Merkezi ise yaz dönemiyle beraber yüzme öğrenmek isteyenlerin talebini karşılamak için ilave kurslar açtı. Uzman hocalar eşliğinde verilen yüzme eğitimi ile havuzlara üyelik de artış gösteriyor. Özellikle çocukların kurslara yoğun ilgi gösterdiğini belirten tesis yetkilileri, havuzlara ise en fazla kadınların rağbet ettiğini dile getirdi. Temmuz - Ağustos aylarında 2 bin kişi Etlik Spor Merkezi'ndeki yüzme havuzundan faydalanarak serinleme imkanı yakalarken, Mevlana Kültür ve Spor Merkezi'ndeki yüzme havuzundan faydalananların sayısı ise 3 bin 379 oldu.

HİJYENİK KOŞULLAR
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Hijyenik koşullarda, uzman eğitmenler eşliğinde çocuklarımızın yüzme öğrenmesini, açtığımız yaz okullarıyla da destekliyoruz. Modern tesislerimiz bu alanda önemli bir ihtiyacı karşılıyor." dedi.

BİZE ULAŞIN