Yörük kızı olmaktan gurur duyuyorum

Polatlı’da düzenlenen ‘Yörük Türkmen Şöleni’ renkli görüntülere sahne oldu. Şölene katılan Bakan Sarıeroğlu kendisinin de Yörük kızı olduğunu belirterek “Mayası vatan aşkıyla yoğrulmuş Anadolu’nun hamurudur Yörükler” dedi

Yörük kızı olmaktan gurur duyuyorum
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Polatlı'nın Yağcıoğlu Mahallesi'nde düzenlenen 'Yörük Türkmen Şöleni'ne katıldı. Yörüklerin selamlama geçişi ile başlayan şölende konuşan Sarıeroğlu, yörük şenliğine katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Gelecek seneki şenliklerin daha yüksek katılımla ve daha iyi şartlarda olması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak bütün hazırlıkları takip edeceğini dile getiren Sarıeroğlu, kendisinin de bir Yörük kızı olduğunu, bundan gurur duyduğunu ifade etti. "Mayası vatan ve bayrak aşkıyla yoğrulmuş Anadolu'nun hamurudur Yörük ve Türkmenler" diyen Bakan Sarıeroğlu, bu tarz şenliklerin kültürün geleceğe taşınması için çok önemli bir köprü vazifesi olduğunu kaydetti. Yörük kadınlarının hala ip yaptığını, anlam yüklü motifiyle halılar ve namazlıklar dokuduğunu, erkeklerin de çorap ördüğünü anlatan Sarıeroğlu, bu geleneklerin sürdürülüyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ERDOĞAN'IN SELAMINI İLETTİ
Sarıeroğlu, 15 yıldır milletin hizmetkarı olarak hayatın her alanına dokunarak var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey ağalar, beyler... Toroslara çıkın, bir bakın. Nerede kara bir yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiçbir güç bizi asla yenemez" dediğini aktaran Sarıeroğlu, bu dumanın hala tüttüğünü dile getirdi. Sarıeroğlu, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her bir parçasının bekçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

ÇADIRLARI TEK TEK GEZDİ
Bakan Sarıeroğlu'na yörük çadırında ayran ve gözleme ikram edildi. Halk oyunu gösterisini izleyen Sarıeroğlu, alana kurulan çadırları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Bakan Sarıeroğlu'na yörük poşusu hediye edildi.

BİZE ULAŞIN