Sincan’a dev spor kompleksi

Sincan’a dev spor kompleksi
Sincan Belediyesi, ilçeye yakışacak modern spor kompleksinin yapımına hızla devam ediyor. Gökçek Mahallesi'nde inşa edilen tesis; 2 bin 500 seyirci kapasitesine sahip olacak. Fatih bölgesine canlılık kazandıracak ve çeşitli organizasyonların gözdesi olacak projenin en kısa sürede bitirilmesi bekleniyor. Ankara'nın önemli spor tesislerinden biri olması hedeflenen spor kompleksinde basketbolun yanı sıra futbol, voleybol, hokey ve hentbol gibi salon sporları yapılabilecek.

7 DÖNÜM ARAZİ
Modern bir görünümde yapılması planlanan spor tesisi, 7 dönümlük bir arazi üzerine kuruluyor. Spor alanı; 420 metrekarelik basketbol veya 162 metrekarelik voleybol sahasına da dönüşebilecek. Sahanın etrafında yaklaşık 2 bin 500 kişilik tribünlerin yer alacağı tesiste Sincan Belediyesinin çeşitli kültürel ve sportif organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak. Tesis, kongre ve konser gibi etkinliklere de ev sahipliği yapılabilecek.

ENGELLİLERE ÖZEL
Seyirciler için yiyecek ve içecek alanlarının düşünüldüğü tesis içerisinde, engelliler için de özel bölümler yer alacak. Ankara'nın önemli spor merkezlerinden biri haline gelecek salonda; hakem odaları, dinlenme odası, bekleme holleri, soyunma odaları, çok sayıda duş ve tuvalet, sağlık ve doping kontrolü odasıyla da hizmet verecek.

BİZE ULAŞIN