Sevgi barış hoşgörü

Yardımlaşmanın ve paylaşmanın adı olan Kurban Bayramı’nda iş ve siyaset dünyası yayımladıkları mesajlarla Ankaralıların bayramını kutladı

Sevgi barış hoşgörü
Başkentin iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri Ankaralılara huzurlu ve mutlu bir bayram dileğinde bulundu. Kurban Bayramı'nın barışın ve birliğin, çaresizliği gidermenin, yoksula, kimsesize umut olmanın ve ötekinin acısını anlamanın bayramı olduğu mesajı verildi.

ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ
Ankara Valisi Ercan Topaca: Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Kurban Bayramı'nı sizlerle birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyim. Bayramlar, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yetişmesinde önemli bir yere sahiptir. Bunun için hayatımızdaki muhtemel bütün olumsuzluklara rağmen bu bayramı da çocuklarımızla sevinç içinde yaşamaya özen göstermeliyiz.

BİRLİK OLALIM
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk: Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı'nı ruhuna uygun yaşamalıyız.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran: Bayramlar paylaşmayı hatırlatır. Günde yaklaşık 5 milyon ekmeği çöpe atıyoruz. Lütfen her türlü israftan kaçınalım.
İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇ GİA F) Başkanı Fatma Semiz: Sahip olduğumuz bu kutsal günler birlik, beraberlik ve kucaklaşmamız için çok önemli birer vesiledir. Şimdi ellerimizin daha da sıkı kenetlenme zamanıdır.
Ankara Genç İş Adamları Derneği (AN GİA D) Başkanı Emre Altındağ: Temennimiz Kurban Bayramı'nın verdiği enerjinin ve mutluluğun sürekli devam etmesidir.
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu adına Başkan Birol Akman: Bayramlar bizi biz yapan en önemli günlerdir. Bayramlar bu milletin temel taşlarıdır.

KALKINMA İÇİN BİRLİK
Müsiad Ankara Başkanı İlhan Erdal: Üretimde, sanayide ve her alanda yapılacak kalkınma hamlelerinde hedeflere giden yolda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberliktir.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: Kurban Bayramının ülkemizde huzur, birlik ve bereketin bekasına vesile olmasını dilerken başta acı çeken tüm İslam ülkelerinin de huzur içinde bayramlar geçirmesini temenni ederim.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak: Bayramlar birlikte güzel. Birlikte anlamlı. Bu nedenle en yakınımızdan başlayarak hiç kimsenin unutulmadığı, herkesin yüzünün güldüğü bir bayram geçirme arzusundayız.

GÖNÜL KAZANMA
Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna: Siz değerli hemşehrilerimle birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda gönül kazanma seferberliğidir.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin: Kurban Bayramı birliğimizin beraberliğimizin temel unsurudur. Paylaşmanın önemini unutmadan bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum.
BİZE ULAŞIN