Solotürk nefes kesti

Başkenliler 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nünde dolayısıyla Türk Hava Kuvvetleri’nin Solotürk ekibinin Mogan Gölü kenarındaki gösterisini izledi

Solotürk nefes kesti
Zafer Bayramı dolayısıyla Türk Hava Kuvvetleri'nin Solotürk ekibi gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Dünyada F-16 jet uçağıyla gösteri yapabilen sayılı akrobasi timlerinden Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Solotürk ekibi 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara semalarında gösteri uçuşu yaptı. Binlerce Ankaralı Gölbaşı Mogan Gölü kenarında Alparslan Türkeş Parkı'nda gösteriyi izledi. Solotürk Basın Halkla İlişkiler Subayı Hava Savunma Üsteğmen Emrah Bayrı, gösteri öncesi uçuş hakkında bilgi verdi. Gösteriyi gerçekleştiren Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar, uçuş öncesi hazırlıklarını anlattı. Konya 132. Filo Komutanlığı'ndan F-16 ile havalanan Günar, alanı dolduran izleyicilere uçarken, kokpitten hitap etti.

'ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN'
Günar, "Yine bir 26 Ağustos günü tarihin en karanlık zamanlarından geçerek 30 Ağustos'ta bu toprakların sonsuza kadar bir Türk yurdu olacağını tescilledik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu toprakları kanlarıyla yoğuran şehitlerimiz için yaklaşıyorum. Zafer Bayramınız kutlu olsun" diye konuştu. Konuşmasının ardından 6 dakikada Ankara Gölbaşı'na gelen Günar, Atatürk Sahil Parkı'nı dolduran izleyicilere gösteri yaptı. Gösteriyi heyecanla izleyen vatandaşlar, uçuşu telefon kameraları ile kaydetti. Etkinlik yaklaşık 20 dakikalık gösterinin ardından, sona erdi.
BİZE ULAŞIN