AŞTİ’de bayram huzurlu geçiyor

AŞTİ’de adeta kuş uçurtmayan Ankara Zabıtası, bayram tatili için yollara düşen vatandaşların sorunsuz yolculuk yapması için otobüsleri ve çığırtkanları sıkı takibe aldı

AŞTİ’de bayram huzurlu geçiyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler başta AŞTİ olmak üzere kentin dört bir yanında vatandaşların bayram tatilini huzurlu ve sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için 7/24 esasına göre izinsiz olarak çalışmalarını sürdürüyor. 10 günlük bayram tatilinin başladığı geçtiğimiz haftadan itibaren AŞTİ'de denetimlerini sıklaştıran başkent zabıtası, otobüsleri tek tek mercek altına aldı. Günde yaklaşık 2 bin otobüs ve 250 bin yolcunun giriş ve çıkış yaptığı AŞTİ'de deyim yerindeyse kuş uçurtulmadı.

PARA CEZASI KESİLDİ
Bayram tatilinin başladığı geçtiğimiz Cuma akşamından itibaren AŞTİ'deki otobüsleri denetleyen Ankara Zabıtası bir firmaya biletsiz yolcu taşıdığı gerekçesi ile 625 TL para cezası uyguladı. Öte yandan 30 kişiye bagaj fişi verilmediği gerekçesiyle de firmalara 6 bin 810 TL ceza kesildi. AŞTİ'de yolculara bilet satabilmek için toplumun huzurunu kaçıran çığırtkanlar da sıkı takibe alındı. Yolcuları rahatsız ettiği tespit edilen 125 kişiye de toplam 10 bin 125 TL para cezası kesilerek tutanak tutuldu.

BİLET SİZİN SİGORTANIZ
Kurban Bayramı tatili süresince AŞTİ'de yoğun mesai harcadıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, "AŞTİ vatandaşların huzuru için 24 saat esasına göre denetlenmektedir. Bayram tatilinin ilk gününden itibaren yaptığımız denetimlerde biletsiz yolcu, bagaj fişi kesilmeme ve çığırtkanlık konusunda yasalara uymayanlara cezalar kesildi. Vatandaşlarımız birkaç gün içerisinde dönüş yoluna geçecek. Vatandaşlar aldıkları biletleri iyice kontrol etsin ve biletsiz seyahat etmesin... Çünkü bilet sizin hayat sigortanızdır. Bagaj fişi ise emniyet sigortanızdır. Bu hususlara dikkat edilmesini önemle vurguluyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN