Muhtar dedeye rakip dayanmıyor

1963’ten beri Çamlıdere’nin Orta Mahallesi’nde muhtarlık yapan 88 yaşındaki Suat Zeybek, 14 seçim gördü ve muhtarlığı kaptırmadı. 54 yıllık muhtarın en büyük dileği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Erdoğan’ın misafiri olmak

Muhtar dedeye rakip dayanmıyor
Yıl 1963... Çamlıdere'de hayvancılık ve tarım ile uğraşan 34 yaşındaki Suat Zeybek o yıl katıldığı seçimde Orta Mahallesi Muhtarı olmayı başardı. O günden bugüne 14 ayrı seçim gören 88 yaşındaki Zeybek, karşısına çıkan rakipleri bir bir devirerek muhtarlık koltuğunu korumasını bildi. Tam 54 yıldır mahallesinin muhtarlığını yapan muhtar dede, şimdi 2019'daki seçimlere hazırlanıyor. Zeybek, "Ömrüm yettiği sürece muhtar olarak devam etmek istiyorum" diye konuşuyor.

MUHTARLIĞI SEVİYORUM
Muhtar olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Zeybek, 1963'ten bugüne kadar girdiği tüm seçimleri zorlanmadan kazandığını belirtti. Kendisine genellikle mahallede rakip çıkmadığını, çıkanlarıda elediğini söyleyen Zeybek, "Önümüzdeki seçimlere daha 2 sene var. O zamana kadar ölür müyüz, kalır mıyız bilmiyorum. Ama ben o seçimde de muhtarlık için aday olacağım. İnşallah yine muhtar olacağım. Cenabı Hak izin verirse muhtarlıkta 60'ıncı yılı görmek istiyorum. Muhtarlığı çok seviyorum" diyor.

DAVET BEKLİYORUM
Emektar muhtar Zeybekçi'nin bir de isteği var. Suat dede, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan'ın misafiri olmak isteğini belirtiyor. Zeybekçi "54 yılda 14 seçim kazanmış bir muhtar olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın misafiri olmak istiyorum. Umarım bu isteğimi kırmazlar. Cumhurbaşkanımızdan davet bekliyorum" diye konuşuyor.

İSMİ SOKAĞA VERİLECEK
Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can ise, "Belediye başkanı olarak yıllardır muhtar dede ile birlikte çalışmaktan çok mutluyum. Mahallesinin her türlü sorunu ile yakından ilgilenir. Mahalleli de kendisinden oldukça memnun... Biz Çamlıdere'de kendisini yeniden muhtar olarak görmeyi istiyoruz. Çamlıdere'de bir sokağa Suat Zeybek adını vereceğiz. Türkiye'de üst üste muhtarlık kazanan abimizin adını ilçemizde yaşatacağız" dedi
BİZE ULAŞIN