Şampiyon bayram sevincine ortak oldu

Milli güreşçi Rıza Kayaalp gönüllüsü olduğu Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Bosna Hersek’in Visoko kentinde kurban eti dağıttı

Şampiyon bayram sevincine ortak oldu
Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın 135 ülke ve 400 bölgesinde kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirdi. Vakıf, 348 gönüllüsü ve 6 bin STK görevlisinin katılımıyla yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple farklı coğrafyalardaki mazlumların bayram sevincine ortak olmayı sürdürüyor. Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp de, TDV gönüllüsü olarak bulunduğu Bosna Hersek'in Visoko kentinde, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ile birlikte bölge halkını ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti. Kayaalp ve Koç, Visoko kentindeki muhtaç ailelere kurban eti dağıtarak, bayram sevincini birlikte yaşadı.

MUTLULUK DUYDUM
Kayaalp yaptığı açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı'nın gönüllüsü olarak yurt dışında yardım dağıtım organizasyonlarına katıldığını, bu Kurban Bayramı'nda da gönüllü olarak böyle bir iyiliğin parçası olmaktan ve bu yardım faaliyetinin içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. TDV'ye bağışlanan kurbanların dünyanın birçok yerine ulaştığını ifade eden Kayaalp, "Bu yıl milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan, Evlad-ı Fatihan diyarı Bosna Hersek'teyiz. Burada vatandaşlara yardımlarda bulunduk, milletimizin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN