Değişim kadınla başlar

Altındağ Belediyesi kadın eğitim ve kültür merkezleri, yeni sezona ‘Merhaba’ diyor. Kadınlara çeşitli alanlarda mesleki ve kültürel destek veren kursların başlayacağını belirten Başkan Tiryaki, “Biz ilerlemenin, değişimin kadınlarla olacağına inanıyoruz” dedi

Değişim kadınla başlar
Altındağlı kadınların kültürel, sanatsal, sportif ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayan ve bugüne kadar 50 bini aşkın kadına hizmet veren merkezlerde, kurs kayıtları başladı. 80'den fazla branşta faaliyet gösterecek merkezlere başvurular 30 Eylül'e kadar devam edecek.

MÜZİK VE SPOR VAZGEÇİLMEZ OLACAK
Altındağ Belediyesi'ne bağlı 25 eğitim ve kültür merkezi yeni dönemde de adından söz ettirecek. Yeni sezonda yabancı dil eğitimlerine ağırlık verecek merkezlerde İngilizce, Osmanlıca, Arapça kurslarının yanı sıra işaret dili kursunun da açılması planlanıyor. Altındağlı kadınların düzenli spor yaptığı merkezlerde, pilates, aerobik, tenis, badminton, kickboks, voleybol, basketbol, hentbol ve futbol kursları da verilecek. Bendir, ney, ud, kanun, keman, gitar, saz ve bağlama kursları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Koroları da merkezlerdeki etkinliklerden bazıları olacak.

DÖNÜŞÜMDE ONLARIN PAYI BÜYÜK
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Altındağlı kadınlar eğitim ve kültür merkezleri ile hayatlarında yeni bir sayfa açtılar. Altındağlı yüzlerce kadın, buralarda aldığı eğitimden sonra kendi iş yerini açıp, aile ekonomisine katkı sağladı. Yeni dönemle birlikte Altındağlı kadınların ekonomiye katkısı artarak sürecek. Çünkü 'Altın Kadınlar'ımıza yatırım, geleceğe, çocuklarımıza yatırım demek. Altındağ'daki dönüşümde onların da payı çok büyük. Güçlü, sağlam, özgüveni yüksek, eğitimli, donanımlı kadınlarla, daha müreffeh bir geleceğe ilerliyoruz" dedi.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK
Altındağlı kadınların başarı hikayelerinin çok etkileyici ve gelecek için ümit verici olduğunu kaydeden Başkan Tiryaki, "Artık kursları Altındağlı kadınların talepleri doğrultusunda açıyoruz. Bu yıl talep doğrultusunda okuma-yazma, bilgisayar, grafik ve animasyon, fotoğrafçılık, tiyatro, drama, diksiyon, anne-çocuk eğitimi, halk oyunları, mehteran, moda tasarım ve yönetici sekreterliği gibi birbirinden farklı kurslar açacağız. Kültür merkezlerimizdeki eğitimler Altındağlı kadınları bir adım daha ileriye taşıyacak. Biz ilerlemenin, değişimin kadınlarla olacağına inanıyoruz, bu nedenle kadınlarımızın gelişimine yönelik yatırımlarımız devam edecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN