Kadın çalışan sayısını artıracağız

Kadın çalışan sayısını artıracağız
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesi ve Kurtuluş İtfaiye Müdürlüğü'ne ziyarette bulunarak, çalışan personelin bayramını kutladı.

HASTANEYE ZİYARET
Bakan Sarıeroğlu, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesi'nde çalışanlar ve hastalarla bayramlaştı. Bakan Sarıeroğlu, yeni doğum yapan bir anneyi de ziyaret ederek, bebeğine altın taktı. Sarıeroğlu daha sonra bir taksi durağında taksicilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş İtfaiye Müdürlüğü'ne ziyarette bulunan Sarıeroğlu, itfaiye erleri ile bayramlaştı. Ankara'daki tek kadın acil müdahale çalışanı Sultan Aktaş ile tanışan Sarıeroğlu şunları söyledi:

ASLANLAR GİBİ
"Her alanda kadın çalışan sayısını arttıracağız. Özellikle bazı alanlar erkek ve kadın mesleği diye ayrılmış durumda. Ama kadınların da yapamayacağı hiçbir şey yok. Aslanın dişisi erkeği olmaz biliyorsunuz. Burada da böyle aslanlar gibi kadın itfaiyecimiz var. Çok hoşuma gitti, çok memnun oldum." Çevik Kuvvet noktasına geçen Sarıeroğlu, Emniyet mensupları ile bayramlaşan Sarıeroğlu, "Gerçekten vatanımız için çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Zor günler geçirdik ama uzun süredir de huzur ve güven ortamını hep birlikte hissediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN