Hücum tamam sıra defansta

Kadrosunu Umut Nayir, Tisdell ve Doka gibi hücumcu oyuncularla güçlendiren Ankaragücü şimdi yabancı bir stoper arayışına başladı.

Hücum tamam sıra defansta
TFF 1.Lig'e kötü başlayan Ankaragücü, 2 haftalık milli arayı iyi değerlendirdi. Milli ara ve Kurban Bayramı tatilinde bile Beştepe Tesisleri'nde çalışmalarını sürdüren başkent temsilcisi kadrosunu yeni isimlerle güçlendirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bayram hediyesi olarak açıkladığı Osmanlıspor'lu Umut Nayir ve Tonia Tisdell'i 1 yıllığına kiralayan Ankaragücü, Başakşehir'den de Doka'yı kadrosuna kattı. Umut Nayir, Twitter adresi üzerinden İngilizce, "Sweet home sweet" (Güzel evim) paylaşımı yaparak duyururken Tisdell ise, "Başladığım yerdeyim, tekrar eski kulübüm Ankaragücü'ndeyim" açıklamasını yaptı.

GÖZLER STOPERDE
İsmail Kartal'ın hazırladığı rapor doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, şimdi savunmaya takviye yapmak için kolları sıvadı. Osmanlısporlu Szukula ile anlaşma sağlamayan Ankaragücü, önceliğini yine yabancı bir stopere verdi. Bir iki gün içerisinde defansa yapılacak takviyenin gerçekleşmesi bekleniyor. Orta Avrupa ülkelerine yoğunlaşan Ankaragücü burada umduğunu bulamazsa yerli bir savunma oyuncusuna ibreyi döndürecek.

SERCAN VE ALAATTİN GİDİYOR
Öte yandan kadrosu oldukça şişen Ankaragücü'nde takımdan gönderilecekler listesi de İsmail Kartal tarafından hazırlandı. Listede yer alan Sercan Kaya ve Alaattin Okumuş kendilerine yeni takım bulmak için transfer görüşmelerine başladı. Ayrıca Ankaragücü'ne yeni katılan Umut Nayir'in hafta sonu oynanacak Balıkesir maçına ilk on bir de başlaması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN