Eğitime dev yatırım

Altındağ Belediyesi’nin 4 yıldır sürdürdüğü anaokulu projesinde yatırım tutarı 29 milyona ulaştı. Yapımı biten iki anaokulu da bu ay içinde hizmete girecek

Eğitime dev yatırım
Altındağ Belediyesi, eğitim seferberliğini tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle kadınların ve çocukların eğitimlerine önem veren ve okul öncesi eğitim için bugüne kadar 29 milyon TL tutarında dev yatırım yapan belediye, anaokulları sayısını 13'e çıkardı. Bireyin ve toplumun ilerlemesinin ancak kaliteli eğitimle mümkün olacağının altını çizen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Biz eğitimin beşikten mezara kadar sürdüğü anlayışına sahip bir toplum, kültür ve dinin mensuplarıyız. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim 'Oku' emriyle başlıyor. Altındağ'da hayata geçirdiğimiz yeniliklerin ve projelerin en değerlilerini eğitim alanındaki uygulamalarımız oluşturuyor" diye konuştu.

ÇİNÇİN'E ANAOKULU
Okul öncesi çocukların eğitimine büyük önem veren Altındağ Belediyesi, miniklerin eğitimi için tüm imkânlarını seferber ediyor. Açıldıkları her mahallede vatandaşlardan ilgi gören okullar, "7 çok geç" sloganı ile hayata geçirildi. 2013 yılından bugüne, farklı mahallelerde 11 anaokulunu hizmete açan Altındağ Belediyesi, ilçeye iki anaokulu daha kazandırdı. Gültepe ve Ali Ersoy Mahalleleri'ne yapılan anaokullarının bu ay içinde hizmete açılması hedefleniyor. Böylece Altındağ'daki müstakil anaokulu sayısı 13'e çıkacak. Gültepe Mahallesi'ne (eski adıyla Çinçin) yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilirken, Ali Ersoy Mahallesi'ne inşa edilen okul öncesi eğitim merkezi, "Altındağ Belediyesi Kreşi" olarak hizmet verecek. Gültepe ve Ali Ersoy anaokulları, çocuklara tam donanımlı, güvenli ve ayrıcalıklı bir eğitim ortam sunuyor. 3, 4 ve 5 yaş grubu çocuklara hizmet veren okullar; derslikler, oyun ve yemek salonları, fen laboratuarları, kütüphane ve güvenli bahçeleri ile göz dolduruyor. Anaokulları Ankara Valiliği ile imzalanan protokol çerçevesinde vatandaşın hizmetine bu ay açılacak.
BİZE ULAŞIN