TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘Hainlerle göz göze geleceğiz’

15 Temmuz gecesi Mamak’ta yürüyen tankların üzerine vatandaşlarla çıkarak durduran ve yanında bir dava arkadaşını şehit veren Başkan Akgül: Tanık olarak ifade verdiğim bu davada hainlerle göz göze geleceğiz

‘Hainlerle göz göze geleceğiz’
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminde ihanetin hava üssü Kahramankazan'daki Akıncı olurken, karadaki merkezi ise Mamak'taki 4. Kolordu ile 28. Mekanize Tugayı oldu. Mamak'taki kışladan çıkardıkları tanklarla Kızılay ve Genelkurmay'a ilerlemek isteyen hain darbecilerin bir kısmı Mamak Caddesi üzerinde binlerce vatandaş tarafından durduruldu. O gece halkla birlikte tankların üzerine çıkarak başkentte, "Tanksavar Mesut" lakabını alan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, FETÖ'cü hainlerin yargılanmaya başladığı Sincan Cezaevi'nde SABAH
Ankara'ya konuştu. İddianamenin hazırlık aşamasında tanık sıfatı ile savcıya ifade verdiğini belirten Akgül, yanı başında dava arkadaşı AK Parti'li Hasan Altın başta olmak üzere 11 Mamaklı'yı şehit eden darbeci hainlerle göz göze geleceklerini belirtti.

"BURADA OLACAĞIZ"
Akgül, "4. Kolordu ve 28. Mekanize Tugayı'nın davası da salı günü itibariyle başladı. Bu davada hem müdahil hem de tanık olarak ifade verdik. AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı önünde durduğumuz tanklar ve Mamak genelinde yaşananlarla ilgili… Bu işin gerçek elebaşları ile masum insanları birbirinden ayıracak şekilde biz de bildiklerimizi ve yaşadıklarımızı anlatacağız. Dolayısıyla bu davanın takibi açısından daha hassas olacağız. Akıncılar ve Çatı Davası'nda olduğu gibi burada olacağız" ifadelerini kullandı.

"ŞİMDİ HESAP ZAMANI"
Hain darbecilerle Sincan'da göz göze geleceklerinin altını çizen Akgül, "Burada en dikkat çekici hadise 4. Kolordu ve 28. Mekanize Tugayı'nda görevli olmamasına rağmen bu darbe kalkışmasını ortaya koyan terör örgütünün mensupları o gece oradaydılar. Hatta tankın içerisinde bulduklarımız vardı. Biz bu isimleri 16 Temmuz sabahı emniyete teslim etmiştik. Biz o gece halkımızla birlikte mücadele ettik ve tankları durdurduk. Şimdi bunun hesabı veriliyor. Oradaki elebaşları orada görevli olmayan askerlerdi. Ejder Yıldırım bunlardan bir tanesi… Bizim şehit Hasan Altın kardeşimizi vuran albay olarak bildiğimiz 3. tanktan çıkardığımız kişi de burada… Biz bu hainlerle burada göz göze geleceğiz…" diye konuştu.

'BU DAVAYA SAHİP ÇIKIN'
Sincan Cezaevi'ndeki davalarda psikolojik bir savaşın olduğunu bunun için de vatandaşların davaya sahip çıkması gerektiğini belirten Mesut Akgül, "Bu psikolojik bir savaş... Çünkü bu alçak örgütün mensuplarını dinledikçe şunu görüyorum; hiçbir şey olmamış gibi, sanki bizim arkadaşlarımızı şehit edenler onlar değilmiş gibi pişkinlik gösteriyorlar. Dolayısıyla ben bütün vatandaşlarımızı buraya fırsat buldukça gelmelerini tavsiye ediyorum. Burada şehit ailelerine ve davaya sahip çıksınlar. Biz bu konuda belediye olarak her türlü araç desteğini veriyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN