Her şeyimiz var ama karalar bağlıyoruz!

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bakkal, “Bu takım küme düşer” söylentilerine tepki gösterdi: Her şeyimiz var, borcumuz yok, paramız var. Bu güzelliği bırakıp niye karalar bağlıyoruz?

Her şeyimiz var ama karalar bağlıyoruz!
Yarın deplasmanda Trabzonspor'la oynanacak maçta Gençlerbirliği Teknik Direktörü olarak 100. karşılaşmasına çıkacağını hatırlatan Mesut Bakkal, "Yardımcı hocalık yaptığım maçları da eklersek 180'i buluyor" diye konuştu. Başkent ekibiyle anlaşmasının ardından kendisine "Artık uzun çalış", dediklerini kendisinin de "4. kez geliyorum toplarsak 4 yıl eder" şeklinde espriyle karşılık verdiğini ifade eden Bakkal, "Sanki ben uzun çalışmayı istemiyorum. Burası benim evim, yuvam. Maddiyatı hiçbir zaman öne çıkarmadım" ifadelerini kullandı.

"BUGÜNE BENZİYORDU"
Gençlerbirliği'nin
hayatını kaybeden duayen başkanı İlhan Cavcav'ın 2006 yılında kendisini teknik direktör yaptığında kırmızı-siyahlı takımın durumunun bugüne çok benzediğine dikkati çeken Bakkal, şunları söyledi: "O zaman 6. haftaydı, şimdi 4. hafta geldik. Gol atamayan 2 puanı olan bir takımdı, çok zordu. 'Niye gidiyorsun' demişlerdi, şimdi de diyorlar. Gençlerbirliği için ben aşağısını yukarısını düşünmem. Önemli olan yaptığımız işlerin devamını sağlamak."

"PARASI BEREKETLİ"
Gençlerbirliği'ne teknik direktör olduğu 4 dönemi ayrı ayrı değerlendiren Bakkal, ilk gelişi için "İlhan başkan bizi hoca yaptı. İlk evimi Gençlerbirliği'nden aldım. Bu kulübün çok bereketli parası vardır. Umuyorum Murat Bey de çok başarılı olacak." dedi. Bakkal, "Çok rahatım çünkü beni benimseyen, isteyen bir gruba geldim. 'Yapar, bizi kurtarır' diyorlar. Bu bana olumlu enerji veriyor ve mutlu ediyor" dedi.

'DAHA 31 MAÇIMIZ VAR, BU BİR SÜREÇ'
Bakkal, onursal başkanı İlhan Cavcav'ın adının verildiği sezonda 3 haftalık performansı sonrası yapılan "Gençlerbirliği düşer" değerlendirmelerine anlam veremediğinin altını çizdi. Değerlendirmelerini oyuncularıyla da paylaştığını ifade eden Bakkal, "Bu korkak insanların mazereti. Daha 31 maç var, yedinci takımın 4, benim bir puanım var. 4 puanım olsa rahat mıydım. Bu bir süreç" dedi. Gençlerbirliği'nin mütevazı, kaliteli bir camiasının olduğunu ve sıkıntılı dönemin üstesinden geleceğini anlatan Bakkal, şunları kaydetti: "Gençlerbirliği'nde her şeyimiz var, borcumuz yok, paramız var. Güzelliğimiz çok. Bu güzellikleri bırakıyoruz karalar bağlıyoruz. Niye hep kötü bakıyoruz."
BİZE ULAŞIN