BELTEK’te yeni dönem başlıyor

Her yıl binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağlayan Teknik Eğitim Kursları (BELTEK) için kayıtlar başladı. Kayıt için son gün 19 Eylül

BELTEK’te yeni dönem başlıyor
Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin işbirliğinde düzenlenen Teknik Eğitim Kursları (BELTEK) için kayıtlar başladı. BELTEK'lerden faydalanmak isteyen başkentliler, 19 Eylül Salı gününe kadar kayıt yaptırabilecek. Üniversite ve yerel yönetim işbirliğinin en güzel örneklerinden olan ve her yıl binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağlayan BELTEK'lerde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu, ara eleman yetiştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 yıl önce başlatılan Teknik Eğitim Kursları'nda, 2'şer ve 3'er aylık dönemler halinde 54 farklı branşta eğitimler veriliyor. Gazi Üniversitesi dersliklerinde, öğretim üyelerinin verdiği kurslarla, ekonominin ihtiyacı olan nitelikli işgücü açığının kapatılması amaçlanıyor.

8 BİN MEZUN VERDİ
BELTEK kursları, kişileri bir yandan meslek sahibi yaparken, bir yandan da her yaştan insanın kişisel gelişimine büyük katkı sağlıyor. Her yıl ortalama 8 bin kişinin mezun olduğu BELTEK'lerden, 1999 yılından bugüne kadar 145 bin 562 kişi sertifika alarak meslek sahibi oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, tamamen ücretsiz verilen kursları başarıyla bitirenlere; Büyükşehir Belediyesi, Gazi Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın imzasının bulunduğu sertifika veriliyor. Periyotlar halinde gerçekleştirilen kurslarda, 2'şer aylık dönemde 72 saat, 3'er aylık dönemde 108 saat üzerinden ders veriliyor.

54 BRANŞTA EĞİTİM
BELTEK kursiyerleri; Bilişim ve Bilgisayar teknolojileri, elektrik-elektronik, matbaa, inşaat, ağaç işleri, metal, makine teknolojileri gibi kursların yanı sıra kişisel gelişim kursları, sağlık kursları ve anne üniversitesi başlıkları altında toplam 54 farklı branşta verilen eğitimlerden yararlanabiliyor. BELTEK çatısı altındaki sayısız imkandan faydalanmak isteyen başkentliler, kurs içerikleri, kayıtlar ve başvuru koşulları ile ilgili olarak, "http://beltek.gazi.edu.tr" internet adresinden ve "202 34 78 - 202 34 71 - 202 34 67 -202 34 68" no'lu telefonlardan bilgi edinebiliyor.
BİZE ULAŞIN