Cezaevi arkadaşları yakayı ele verdi

Ankara Emniyeti Hırsızlık Büro Amirliği başkentte 53 hırsızlık olayına karışan çeteyi çökertti. Çete üyelerinin cezaevinde tanıştığı öğrenildi

Cezaevi arkadaşları yakayı ele verdi
Cezaevinde tanışan ve bu süre içerisinde çeteleşen hırsızlar başkent polisinin sıkı takibi sonucu yakayı ele verdi. Çoğunluğu uyuşturucu bağımlısı olan zanlıların hırsızlık yaparken şapka taktıkları ve güvenlik kamerasını fark eder etmez yüzünü kamufle ettiği ve dans ederek binaya girdiği tespit edildi. Çete üyelerinin birinin kolunda bulunan dövme zanlıların izi sürülürken ipucu oldu.

UYUŞTURUCU ALDILAR
Mehmet S., Ömer Ç., Feridun G., Murat A.,Turgay K., Mahsun G., Ali V., Onur K. ve Muzaffer Y., ismindeki 9 kişilik örgüt yeniden cezaevine gönderildi. Hırsızlık için gece saat 05.00'ı tercih eden hırsızların gittikleri marketlerde kapı ve kepenkleri zorlanmadan kırdıkları görüldü. Hırsızlık yapılmadan önce Mehmet S., adındaki şahsa araç kiralatan ve hırsızlık yapıldıktan sonra araç kiralayan bu kişiye de pay veren zanlıların, hırsızlıktan elde ettikleri paraların bir kısmıyla uyuşturucu temin ettikleri tespit edildi.

ÇETE ÜYELERİ TUTUKLANDI
Cezaevi arkadaşlığını ilerletip hırsızlık çetesi kuran zanlılardan Murat A., Muzaffer Y., ve Mahsun G.'nin çeşitli suçlardan ötürü mahkeme tarafından aranmasının bulunduğu, diğer 6 zanlısının suç kayıtları olmasına rağmen aranmadığı belirlendi. Emniyetteki işlemleri biten zanlılar 53 dosyayla birlikte adliyeye sevk edildi. Şüphelilelerin adliyeye sevk edildikleri sırada gazetecilere, "Beni yakışıklı çek, güzel çıkayım" diyerek poz vermeleri de dikkatlerden kaçmadı. 9 Eylül'de mahkemeye çıkarılan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SİGARA HIRSIZLARI YAKALANDI
Hırsızlık Büro Amirliği başkentteki sigara hırsızlarına da göz açtırmadı. Polis, 1 aydır başkentin farklı noktalarında hırsızlık yaptığı tespit edilen kişileri tek seferde büyük bir operasyonla yakaladı. Evlerden elektronik eşya ile ziynet eşyaları çalıp değerinin altında sattıkları belirlenen zanlıların büyük marketlerden de sigara ve alkol çaldıkları tespit edildi. Yakalanan şüpheliler emniyetteki işlemleri devam ediyor.
BİZE ULAŞIN