Miniklerden şehitlere vefa

Mecidiye İlköğretim Okulu’nda uyum haftası dolayısıyla farklı bir etkinlik düzenlendi. Minikler, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin yazıldığı balonları gökyüzüne bıraktı

Miniklerden şehitlere vefa
Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için okula Uyum Haftası başladı. Keçiören Mecidiye İlköğretim Okulu'nda da Uyum Haftası çerçevesinde birinci sınıf örğncileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 249 kişinin isimlerinin yazılı olduğu balonları gözyüzüne bırakarak, eğitim ve öğretim yılına başladı. Aralarında darbeci Semih Terzi'yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir'in isminin de yazılı olduğu kartlar, Türk bayraklı balonlara asıldı. Okula başlayan öğrencilerin duygularının yer aldığı mektuplar da kartların içine konuldu. Etkinliğin sonunda okul içerisinden çıkarılan balonlar öğrencilere dağıtıldı. Öğrenciler daha sonra, balonları gökyüzüne bıraktı.

'ONLAR SAYESİNDE'
Okul Müdürü Mustafa Caymaz, "Bugün çocuklar, rahatlıkla okula gelebiliyorsa 15 Temmuz'daki 249 şehidimiz sayesindedir. Biz onu çocukların kalbinde bir tohum olarak yetiştirmek istedik" ifadelerini kullandı.

TSE'YE DİKKAT
28 yıllık kırtasiyeci Özgür Kavlak da okul alışverişi yapacak aileleri uyardı. Kavlak, "Ürünlerin kanserojen madde içermemesine dikkat edin. Ürünlerde TSE ve CE damgasını arayın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN