Şenlik kana bulandı

Sokak arasında çekirdek yiyip kola içen 9 arkadaş, bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu yaralandı. İki grup arasında husumet olduğu öğrenildi. Başkentte sık sık yaşanan pompalı saldırılar nedeniyle polis teyakkuzda

Şenlik kana bulandı
Başkentte önceki gece bir pompalı tüfek saldırısı daha gerçekleşti. Keçiören Şenlik Mahallesi Gazeteci Mevlüt Işık Sokak'ta çekirdek yiyen gençlere, henüz plakası belirlenemeyen bir araçtan pompalı tüfekle ateş açıldı. Kurşunların hedefi olan Abdullah K., Yusuf A., İsmail Y., Sefa K., Murat S., Yusuf S., Burakhan T., Alper T. ve Hüseyin S. çeşitli yerlerinden yaralandı. Neye uğradığını şaşıran mahalle sakinleri, saldırganların sokağı terk etmesinin ardından kanlar içinde yerde yatan yaralıların yardımına koştu. Kaçan zanlıların yakalanması için harekete geçen motosikletli Yunus timleri çevreyi didik didik aramaya başladı. 9 genç, yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, mahalleli silahlı saldırılar nedeniyle huzurlarının kaçtığını söyledi. "Sokağa çıkmaya korkar olduk" diyen vatandaşlar, hemen hemen her gece silah sesleri duyduklarını ifade etti. Son yaşanan pompalı tüfek saldırısının sebebinin eskilere dayandığını iddia eden mahalle sakini Samet C., gençlerin vukuatlı olduğunu öne sürdü.


Saçmalar çevredeki araçlara da isabet etti.

'AKŞAM DOLAŞMAYA KORKUYORUZ'
Dükkânının karşısında meydana gelen saldırıyla ilgili konuşan esnaf Şahin Kaymak da, yaralanan çocukların daimi müşterisi olduğunu, saldırıyı önce havai fişek sandığını, seslerin kesilmemesi üzerine dışarı baktığını söyledi. Korku dolu anlar yaşadığını belirten Kaymak, "Saldırıdan önce çocuklar benden alışveriş yaptı, dışarıda sohbet ediyorlardı, ne oldu anlamadık. Saldırıda aracımıza da kurşun isabet etti. İnşallah bir daha böyle kötü şeyler yaşamayız. Akşam sokakta dolaşmaya korkar hale geldik" dedi. Silah seslerini duyan ve yaralılara yardım eden bir diğer esnaf Necmettin Y. ise, "Mahallemizde huzur kalmadı. Her an bir kurşuna kurban gideriz diye korkuyoruz" dedi. Bu yıl itibariyle Ankara'da yaşanan silahlı saldırıların büyük bir kısmı pompalı tüfek ve uzun namlulu silahlarla yapıldı. Yaşanan saldırılarda 25 kişi yaralandı, 3 kişi ise hayatını kaybetti. Pompalı tüfek saldırılarının yaz aylarında artış gösterdiği belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN