ATM soyguncularını plaka yakalattı

ATM soyguncularını plaka yakalattı
ostim 100. Yıl Bulvarı üzerinde bulunan bir ATM'ye 9 Ağustos saat 02.45'te para transferi yapıldığı sırada kar maskeli ve pompalı tüfekli hırsızlar 400 bin liralık bir soygun gerçekleştirdi. Çetenin iki üyesi para transferi yapan ekibi ve güvenlik görevlisini başına pompalı dayayarak etkisiz hale getirdi. Banka görevlilerinin ellerine plastik kelepçe takan soyguncular, 400 bin lirayı alarak kaçtı. Aksiyon filmlerini aratmayan soygunun ardından Ankara Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri bir ay süren sıkı çalışma sonucu profesyonel çeteyi yakalamayı başardı.

PLAKA ELE VERDİ
Polis ekipleri olay sonrası ilk olarak civardaki tüm güvenlik kameralarını inceledi. Soygunda kullanılan plakasız motosiklet bazı bölgelerde görülmeyince gasp büro ekipleri şüphelendikleri banka tahsildarı Ferhat D.'nin çevresini de yakın takibe aldı. Ferhat D.'nin akrabası olduğu öğrenilen Ersin D.'nin çekici firmasında çalıştığı ortaya çıktı. Olay gününde çekici araca yüklenerek üzeri örtülen motosikletin bulunduğu esnada plakası incelendi. Gasp büro ekiplerinin dikkatli çalışması plakadaki cıvatanın etrafındaki pası ve cıvatanın yeni olması akıllardaki soru işaretlerini giderdi.

EVİNDEN 27 bi n lira çıktı Olay bu motorsikletin kullanıldığını tespit eden polisler Ersin D.'nin evine baskın düzenledi. Evde ATM'den çalınan 27 bin 900 lira ele geçirildi. Polis ekipleri Ersin D., Ferhat D. ve aynı mahallede oturan çete üyesi Emrah T.'yi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların telefonlarına el konuldu. Soygunu polisten saklamak için akıllarınca yöntem bulan çetenin online oyun üzerinden şifreli mesajlarla soygun yeri ve saatini ayarladıkları anlaşıldı. Soygun saati için 'bana 2-3 gift gönder' şeklinde anlaşan çete üyelerinin soygun anında telefonları kullanmadıkları araçta bıraktıkları ortaya çıktı. Çete üyelerinden Emrah T. savcılıkta verdiği ifadede her şeyi itiraf etti. Hâkim karşısına çıkan çete üyeleri tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN