‘Sadece siyasi değil ekonomik merkez’

MÜSİAD’ın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Ankara’nın sadece siyasi değil, ekonomik merkez olduğunu söyledi

‘Sadece siyasi değil ekonomik merkez’
MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara'nın üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantılarının bu ayki konuğu AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz oldu. Yılmaz, "Sadece siyaset kurumu olarak değil, ekonomik, kültürel ve sanatsal gibi birçok alanda kendimizi yeni döneme hazırlamak zorundayız. Yeni dönemin en belirgin özelliği bize 15 yılda bu kadar kazanç getiren güven ve istikrarı kalıcı hale getirecek olması ve kurumsal güvenceye kavuşturmasıdır" dedi. Ankara'nın sadece bir siyasi ve bürokratik merkez değil aynı zamanda Türkiye'nin çok önemli bir ekonomik merkezi olduğunu belirten Yılmaz, "Başarılı bir ekonomi politikasının özü kamu ile özel sektörün diyalogu oluşturuyor. Kendi içine kapanan kamu, kendi içine kapanan özel sektör yeterli bir sonuç üretemez" dedi.

"YERLİ ORANI DÜŞÜK"
Yılmaz, Ankara'daki STK'ların önemine de vurgu yaparak, "Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak, Başkan Yardımcılarım ve ekibimizle birlikte sürekli sizlerle diyalog halinde ve işbirliği içerisinde olmak niyetinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum" diye konuştu. MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal da, büyümeyi ihracata dayalı üretimle çok daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini ifade ederek, "Yerli üretimin ve yerli malı kullanımının artırılması konusu ekonomimiz açısından büyük bir önem taşıyor. Şehir Hastaneleri gibi örnek projelerde yerlilik oranının az olması bizleri son derece üzüyor" ifadelerini kullandı.

OSB ziyareti
Yılmaz, önceki gün de beraberindeki heyetle ASO 1. OSB'yi ziyaret ederek, bölge esnafının çalışmaları hakkında bilgi almıştı.

BİZE ULAŞIN