Serhat diyarına güçlü tanıtım

Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri AKM’de başladı. Üç büyük serhat şehrinin kültürel ve ekonomik değerlerinin başkentlilere tanıtılacağı etkinlik 4 gün boyunca ziyarete açık kalacak

Serhat diyarına güçlü tanıtım
Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı açılış töreniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) başladı. Anadolu'da güneşi ilk karşılayan bu üç şehrin tanıtımını başarılı bulduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, kültürel değerlerin nesilden nesile aktarılması gerektiğini, bunun da eğitimle olacağını söyledi. "Eğitim sadece okulda yapılmaz" diyen Yılmaz, "Bu etkinlikler bunun bir göstergesidir" diye konuştu.

"KOMŞUNUZU DA ALIN GELİN"
Etkinliğin açılışını gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ise, etkinliğin amacının Kars Ardahan ve Iğdır'ın sahip olduğu güzellikleri burada anlatmak ve vatandaşların hasret gidermesini sağlamak olduğunu söyledi. Başkentlilere çağrıda bulunan Bakan Arslan, "Komşularımızı da buralara getirelim. Onları Kars Ardanan Iğdır'ı gezmeye davet edelim. Sultan Alparslan'ın ayak bastığı ilk toprakları, sahip oldukları değerleri çok iyi anlatmamız lazım" dedi.


Bakan Arslan, etkinliğe katılan gazilerle de bir süre sohbet etti.

"ŞEHİTLERİMİZİ ANLATMALIYIZ"
100 yıl önce Sarıkamış'ta şehit olan ecdadı anmak için, o topraklarda çok şehit verildiğinin anlatılması gerektiğini vurgulayan Bakan Arslan, "Vatan için en son 15 Temmuz'da 250 şehit verdik. Milletimiz vatanı için şahadet şerbeti içti. Allah onlardan razı olsun. Ülkemizin bekası için verdiğimiz şehitlere minnet borçluyuz. Ülkemizin 81 ili bizim için önemli. Ecdat istikbal ve İstiklal için şehit oluyorsa bizim de sorumluluk alanlarımızda, istikbal ve istiklali hedefleyerek çalışmamız gerekiyor. Yaptığımız işin bilincindeyiz. Ülkenin her yerini ulaşılır yapmaya çalışıyoruz. Allah bizi vatandaşa büyüklendirmesin, böbürlendirmesin, nereden nereye geldik bilirsiniz. Eskiden vatandaş bakana yalvarırken, bakan istifini bozmadan vatandaşı dinlemiyordu. Şimdi bizler vatandaşlarla iç içeyiz. Tanıtım programının hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. Kars- Ardahan-Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım da etkinliğe destek veren herkese teşekkür ederek başkentlileri davet etti.
BİZE ULAŞIN