Para kazanıyorsunuz ona göre oynayın!

Yarın Göztepe karşısına kötü gidişe “dur” demek için çıkacak Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Bakkal, futbolcularını uyardı: Burası Süper Lig. Para kazanıyorsunuz, ona göre mücadele edin!

Para kazanıyorsunuz ona göre oynayın!
Gençlerbirliği teknik direktörü Mesut Bakkal, istatistiklerde en az top çalan takım olduklarını, bu durumu aşmaları gerektiğini vurgulayarak, "Bunlar çok önemli detaylar, çözmemiz gerekiyor. Durumun oyuncu kalitesiyle alakası yok. Bunların içerideki enerjiyle, inanmayla ilgisi var. Antrenmanlarda bunu sağlamaya çalışıyoruz" diye görüş belirtti.

YERLEŞİM İYİ AMA GOL YİYORUZ
Takımın sezonun ilk 4 maçında "alan kapatmada" iyi olduğunu ancak bu duruma karşın goller yediğini ifade eden Bakkal, şöyle konuştu: "Yakın temas önemli. Yerleşimde çok iyiyiz ama gol yiyoruz. Bu ne demektir; temas etmiyoruz, uzak oynuyoruz, yani top rakipteyken daha iyi oynamamız gerektiğini söylüyorum. Oyuncu grubu inanılmaz derecede katkı sağlıyor. Dayanıklılığımız bu bağlamda biraz daha gelişecek. Bunları yaparken maçlarda da sonuç almamız önemli. Motivasyon yüksek olursa çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum."

TAKIMIN YAŞ ORTALAMASI 24
"Yaş ortalaması 24 olan bir takımız" diyen Bakkal, kötü dönemden çıkış için bakış açılarını değiştirmeleri gerektiğini kaydetti. "İyi dediğiniz takımlar 2 puanda yani bizim üstümüz 3 puanda, 4 puanda" diyen Bakkal, şöyle devam etti: "Süper Lig'de oynuyorsunuz, para kazanıyorsunuz... Tabii forma çok önemli, Süper Lig önemli. Bunu oyuncularımla da paylaştım, burası Süper Lig. Buranın kıymetini bilip ona göre mücadele etmemiz gerekiyor."
BİZE ULAŞIN