15 Temmuz gazisinin en mutlu günü

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehit olan Necati Sayın’ın kızı ve aynı zamanda 15 Temmuz gazisi olan Ayşe Sayın dünya evine girdi. Genç çiftin nikâh şahitliğini Başbakan Binali Yıldırım yaptı

15 Temmuz gazisinin en mutlu günü
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Necati Sayın'ın kızı ve aynı zamanda 15 Temmuz gazisi olan Ayşe Sayın ile Muhammed Özyiğit Keçiören ilçesi Etlik Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda düzenlenen törenle dünya evine girdi. Nikâh törenine Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım da katıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikâhta çiftin şahitliklerini Binali Yıldırım, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Karabay ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yaptı.

ANLAMLI BİR BİRLİKTELİK
Nikâhın kıyılmasının ardından genç çifti tebrik eden Başbakan Yıldırım, zor ve güzel günlerde dayanışmayla, sevgiyle, samimiyetle, sadakatle yollarının açık olması temennisinde bulunarak, "Bir gazi kızımız. Babası şehit, eniştesi şehit, kardeşi gazi, çok anlamlı bir birliktelik. Onlar bu ülkenin geleceği için, demokrasimiz, bayrağımız, istiklalimiz için canlarını seve seve verdiler. Ne yazık ki mürüvvetlerini göremediler. Ancak sizler, mutlu evliliğinizle ve çoluk çocuklarınızla onların yokluğunu, acılarını azaltacaksınız. Ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip evlatlar yetiştireceksiniz buna inanıyoruz. Bir kez daha Cenabı Mevlam'dan mutluluk diliyorum"diye konuştu.

"BURADA OLMASINI ÇOK İSTERDİM"
Konuşmasının ardından Binali Yıldırım, nikâh cüzdanını gelin Ayşe Sayın'a verdi. Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, çiftin yakınlarıyla hatıra fotoğrafı da çektirdi. Güzel bir günde babasının bulunmamasının burukluğunu yaşadığını aktaran Gazi Ayşe Sayın, "Babam 15 Temmuz şehidi. Onun da burada olmasını çok isterdim. Başbakanımız babama kişilik olarak benziyor, onun burada olması beni çok mutlu etti. Çocuğumuz olursa babamın adını koymayı istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN