‘Kalbiyolojik’ anneden evlat edinme çağrısı

Yaklaşık 2 yıllık bekleyişin ardından evlat edinme mutluluğu yaşayan ve hikâyesini “Kalbiyolojik anne” isimli bloğu üzerinden yüzlerce insana aktaran Tülay A., herkese evlat edinme çağrısında bulundu

‘Kalbiyolojik’ anneden evlat edinme çağrısı
İki yıllık bekleyişin ardından evlat edinme mutluluğunu yaşayan ve hikayesini "Kalbiyolojik anne" isimli bloğu üzerinden yüzlerce insana aktaran Tülay A., her çocuğun bir aile yanında olmayı hak ettiğini belirterek herkese evlat edinme, koruyucu aile olma çağrısı yaptı. Prosedür henüz tamamlanmadığı için soyadını vermek istemeyen Tülay A., hikayesini anlattı. 7 yıldır evli olduğunu ve çocukları çok sevdiğini söyleyen Tülay A., biyolojik olarak çocuk sahibi olamayınca evlat edinmeye karar verdiğini belirtti. Bir annenin çocuğunu sadece karnında değil, kalbinde de var edip büyütebileceğini ifade eden Tülay A., bu konudaki düşüncelerini, "Kalbiyolojik anne" adıyla açtığı sosyal medya hesabı ve bloğu üzerinden paylaştığını aktardı.

"RET CEVABI ALDIK"
Eşinin evlat edinme konusunda kendisini desteklediğini, evliliklerinin ikinci yılında ailesi kazada vefat eden üç kardeşi evlat edinmek istediklerini anlatan Tülay A., sözlerini şöyle sürdürdü: "Tabii o dönem, çocuklar için bizi çok genç gördüklerinden ve 3 çocuk olduğundan da idare edemeyiz diye ret cevabı aldık. Buna rağmen biyolojik çocuğumuzun olmasının güç olduğunu anladığımız evliliğimizin beşinci yılında eşime, evlat edinelim mi dediğimde ilk tepkisi olumsuzdu. Neden? 'İlla çocuğumuz mu olmalı, belki de olur ilerleyen yıllarda' gibi cevaplar verdi. Fakat biliyordum o da bir çocuğu bağrına basmaya benim kadar hazırdı. Sadece biyolojik olarak çocuğumuzun olmasının güç olduğunu kabul etmesi gerekliydi. Sonunda o da bir çocuğun hayatına dokunup onu bu hayatta yalnız bırakmamamız konusunda benimle aynı fikre geldi." "Kalbiyolojik anne" ifadesini evlat edinen veya koruyucu aile olmak isteyenlerin kullandığını belirten Tülay A., "Kalbiyolojik anne ismi kalbe dokunan bir terim benim için. Bazen beden doğuramıyor ama kalpten doğan bebekler de olabiliyor. İşte onlar kalbiyolojik bebekler. Kalp bağı ile beslediğiniz bir bebek. Hem de öyle 9 ay değil, 2-3 yıl sürebiliyor bazen" dedi.
BİZE ULAŞIN