Minibüs esnafı ayrımcılığa karşı

Duraklar arasındaki huzursuzluklardan dolayı mevcut başkana bayrak açan 7 yönetim kurulu üyesi ve 14 durak başkanı, Ankara Minibüsçüler Odası’nı olağanüstü seçime götürüyor

Minibüs esnafı ayrımcılığa karşı
Ankara Minibüsçüler Odası bugünlerde olağanüstü bir dönemden geçiyor. Mevcut başkan Hacı Bekir Gani tarafından minibüs durakları arasında ayrımcılık yapıldığını iddia eden 7 yönetim kurulu üyesi, odayı seçime götürme kararı aldı. 27 durak başkanından 14'ünün desteğini arkasına alan Oda Başkanvekili Murat Yılmazer, mevcut başkan Gani'ye rakip oldu. 2 bin 56 minibüsün bulunduğu Ankara'da 2 bin 763 delegesi bulunan odada seçimler 3 Ekim'de ATO'da gerçekleştirilecek. Gani ve Yılmazer'in yanı sıra Erdal Şentürk de seçimlerde yarışacak isimler arasında yer alacak.

"DURAKLAR HUZURSUZ"
SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Adayı Yılmazer, "Ankara Minibüsçüler Odası'nda 2014- 2017 yılları arasında başkanvekilliği görevine getirildim. Halen bu görevimi devam ettiriyorum. Daha sonra oda içerisindeki haksız ve adaletsiz işlerden dolayı mevcut başkanımızla yollarımızı ayırma gereği duyduk. Burada bizi bu karara iten en büyük etken duraklar arasında adaletsizliklerin yapılmasıdır. Son 6-7 ayda artan sorunlar esnafın odaya yoğun bir şekilde gelmesine neden oldu. Oda çok eleştiri almaya başladı" dedi.
BİZE ULAŞIN