Etnografya’da ASO buluşması

Başkent iş dünyası ve yabancı misyon temsilcileri, Ankara Sanayi Odası tarafından Etnografya Müzesi’nde düzenlenen resepsiyonda buluştu

Etnografya’da ASO buluşması
ETNOGRAFYA Müzesi bahçesinde düzenlenen Ankara Sanayi Odası (ASO) resepsiyonu Ankara is dünyası ile Ankara'daki yabancı misyon temsilcilerini bir araya getirdi. ASO Baskanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin ilk önce su anda içinde bulundugu orta teknoloji sekmeninden ileri teknoloji sistemine sıçraması gerektigini belirterek, "ASO'nun da yüzde 20 hisse ile içinde oldugu Uzay ve Havacılık Ihtisas Organize Sanayi Bölgesi de bütün bu cografyanın önemli bir merkezi olacagına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"YÜZDE 5.14 BÜYÜME"
Türkiye ekonomisinin tahmin edilenin ötesinde bir performans sergiledigini kaydeden Özdebir, "TÜIK 2017 yılının ilk yarısında Türkiye ekonomisinin yüzde 5.14 büyüme gösterdigini açıkladı. Büyümenin birlesenleri incelendiginde oldukça saglıklı bir büyüme oldugu net bir sekilde görülmektedir. 2. Çeyrekte ki yüzde 5.1'lik büyümede yatırımlar 2.8 puan ihracat 2.2 puan katkı saglamıstır. Bu sene yüzde 6'lık büyüme performansı yakalamıs ve bu rakam bizler için umut verici olmustur. Türkiye ekonomisi dogal kaynaga dayalı bir ekonomi olmadıgından, büyüyebilmek için üretim yapmıs ve imalat kültürü gelistirmistir. Enflasyon dısında neredeyse tüm ekonomik gerçeklesmeler oldukça olumludur buda bizi mutlu etmektedir" seklinde konustu. Programda milletvekilleri STK'lar ve çok sayıda is adamı katıldı.
BİZE ULAŞIN