KYK’den başkentte hoş geldin hizmeti

Türkiye’nin en yüksek öğrenci kapasitesine sahip şehri Ankara, 81 ilden binlerce öğrenciye kapılarını açtı. KYK’nin Ankara’da uyguladığı ‘hoş geldin’ hizmeti ise öğrencileri memnun etti

KYK’den başkentte hoş geldin hizmeti
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ankara Il Müdürlügü tarafından Ankara'da üç noktada hayata geçirilen "Tanıtım-Hosgeldin" stantları yıllarca yasanan sorunları ortadan kaldırdı. Trenden, otobüsten ve uçaktan inen ögrencileri kapıda karsılayan KYK görevlileri, onlara önce kenti, yurtları anlatıyor sonra da kayıt yaptırdıkları yurtlarına kadar eslik ediyorlar. Ailelerin büyük bir memnuniyetle karsıladıgı uygulamayla yabancı bir sehre gelen üniversitelilere ciddi kolaylıklar saglanıyor.

ÜÇ MASA, ÇOK ÇÖZÜM
Stantlarda görev yapan yurt personelleri; ögrenci ve velilere, yurtlarda ögrencilere sunulan imkânlar hakkında bilgi vererek soru isaretlerinin ortadan kalkmasını saglıyor. Kurtulus'taki Il Müdürlügü önünde, ASTI, Gazi Üniversitesi kampusu ve Kızılay metro istasyonunda kurulan ve hafta sonu da hizmet veren stantlara binlerce ögrenci ve ailesi basvurdu. Ögrenciler ve veliler tarafından çok olumlu karsılanan masalar ile sorunlar çözüldü, rehberlik ve danısmanlık hizmeti ile binlerce gence yardımcı olundu. Ögrenciler baskente giris yaptıkları noktalarda seker, çikolata ve kolonyalarla karsılandı. Okul döneminin ilk günlerinde karsılama masalarında Gençlik ve Spor Bakanlıgı ile KYK'nin üst düzey yöneticileri de yer aldı. Yöneticiler ögrencilerle yakından ilgilendi, sorunlarını bizzat dinledi, ögrenci ve veliler de yetkili isimlerle kaygılarını paylastı. Ögrenci ve velilerin, kurum yurtlarında barınma faaliyeti dısında yapılan kahvaltı ve yemek yardımı ile sosyal, sportif, kültürel, egitsel faaliyetler hakkında bilgilerinin olmadıgı görüldü. Yine stantlarda KYK tarafından bastırılan el brosürleri dagıtıldı ve yöresel ikramlarda bulunuldu.

GELİN TANIŞ OLALIM
ÖTE yandan yurtlarda da karşılama ve kayıt stantları kuruldu. Buralarda; yurt hakkı kazanmış ve kayıt için yurda gelen gençler ve aileleri bilgilendirilerek, gençlerin yeni yaşam alanları gezdiriliyor, endişeleri gideriliyor. "Gelin Tanış Olalım" adı altında yapılan uyum programlarıyla yurtlara yeni kayıt yaptıran uyum sürecindeki gençlerin yurt ortamını tanıması ve yurt yaşantısına uyum sağlamasını kolaylaştırmak hedefleniyor. Ayrıca düzenlenen Ankara gezileriyle de gençlere, üniversite okuyacakları şehrin tarihi ve kültürel mekânları, doğal güzellikleri gezdirilip tanıtılıyor.
BİZE ULAŞIN