Sanatını yoksul çocuklara adadı

Ressam Nesrin Taner, açtığı sergilerin gelirini yoksul çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyor. Bugüne kadar 9 kişisel sergi açan Taner, “Kendimi sanatımla birlikte yoksul çocuklara adadım” diyor

Sanatını yoksul çocuklara adadı
ÇOCUK yaşlardan itibaren resim sevgisini geliştirerek birçok karma sergiye katılan ressam Nesrin Taner, bugüne kadar 9'uncu kişisel sergi açtı. Taner 10-16 Ekim tarihleri arasında geniş sanatçı grubu ile 'Gelin El Ele Verip, Çocuklarımızın Yüzünü Güldürelim' adlı karma serginin açılışına hazırlanıyor. Serginin geliri ile yoksul çocukların eğitim ve temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

YOKSULLARA YARDIM
Çocukluğu ve gençlik yıllarının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten ressam Taner, "Kendimi maddi ve manevi yönden yoksul çocuklara adadım. Açtığım sergilerden elde etiğim gelirin tamamını yoksul çocuklara katkı amaçlı kullanıyorum" dedi.

SANATIM ÇOCUKLAR İÇİN
İlk, orta ve liseyi Ankara'da tamamladıktan sonra İktisat Fakültesi'ni bitiren ressam Taner, çeşitli kamu kurumunda görev yapıp, 30'uncu yılını tamamladıktan sonra emekli olduğunu söyledi. Çocukluktan gelen resim sevgisini geliştirerek birçok karma sergiye katıldığını belirten ressam Taner, "Çocukluğum ve gençlik yıllarım sıkıntılı bir süreçten geçti. Bu yüzden de kendimi maddi ve manevi yönden sanatımla birlikte yoksul çocuklara adadım. Açtığım sergilerdeki gelirin tamamını yoksul çocuklar için kullanıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN