Gazi Zorova zoru başarıyor

15 Temmuz gecesi bacağına isabet eden 3 kurşunla yaralanan 71 yaşındaki gazi Mustafa Zorova 14 ay içerisinde 30. ameliyatına girecek. Zorova: “Herkes gibi yürüyeceğim...”

Gazi Zorova zoru başarıyor
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminin merkezi Kazan'daki Akıncı Hava Üssü'ydü. Oradan kalkan jetler başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere kentin kritik noktalarına bombalar yağdırdı. Kazan halkı ise o jetleri durdurabilmek için Akıncı Üssü'ne giderek darbecilerle dişe diş bir mücadelenin içerisine girdi. O gece 9 Kazanlı şehit düşerken 92'si ise gazi olmuştu. O kahramanlardan biride 71 yaşındaki Mustafa Zorova… Bacağına ve ayağına isabet eden 3 mermi ile ağır yaralanan gazi Zorova yeniden yürüyebileceği günlerin hayalini kuruyor.

30. AMELİYAT YARIN
Kazan'ın 'Kahraman' unvanı almasında büyük bir katkısı olan Zorova, 15 Temmuz'un ardından geçen 14 ayda bugüne kadar tam 29 operasyon geçirdi. Bacağına yapılan doku ve sinir nakillerinin ardından yavaş yavaş düzelen Mustafa Zorova yarın büyük bir aksilik çıkmazsa GATA'da son ameliyatına girecek. Yaşının verdiği zorluklara rağmen ağrılara büyük bir direnç gösteren Zorova, ameliyatın ardından bu seferde yeniden yürüyebilmek için mücadele verecek. SABAH Ankara'ya konuşan gazi Mustafa Zorova, " İnşallah ayağa kalkıp yürümek istiyorum" ifadelerini kullandı.

ZOROVA: İKİ BACAĞIM FEDA OLSUN
Bu süreç içerisinde ameliyatların kendisini çok yorduğunu belirten Zorova, "İnşallah ameliyatımız iyi geçecek. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kurtuldu ya iki bacağımda feda olsun. Cumhurbaşkanımız 'çıkın' desin yine bu halimle meydanlarda olurum. Ağrılarımdan dolayı acı çekiyorum ama vatanım için bu acılara katlanmak bana gurur veriyor"dedi. Zorova'nın yanından biran olsun ayrılmadığını belirten Sevim Zorova ise eşinin yeniden yürüyeceğini umut ettiklerini belirtti. Sevim Zorova her an kendilerinin yanında olan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'e de teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN