Kılıçarslan’dan büyük başarı

Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Lisesi bu yıl da üniversite kazanan öğrenci sayısını artırdı. Okulun öğrencileri ilçedeki yaşlılara sağlık taraması yaparak yardımcı oluyor

Kılıçarslan’dan büyük başarı
Balgat 100.Yıl Mahallesi'nde bulunan ve sağlık alanında eğitim veren Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Lisesi'nin Müdürü Abdullah Barman öğrencilerin ve öğretmenlerin geçen yıl yaptıkları sosyal etkinliklerin bu yıl da artacağını bildirdi. Barman, "Okulumuzdaki öğretmenlerimizle birlikte eğitimi ve okulu öğrencilerimize sevdirmek için elimizden geldiği kadar çabalıyoruz. Sağlık alanında eğitim veren bir okul olmamıza rağmen her yıl üniversite sınavlarında başarı gösteren çocuklarımız kaliteli üniversiteleri kazanıyor. Bu yıl öğrencilerimizden 35'i üniversite kazandı. Ankara'da meslek lisesi olarak üniversiteye çok sayıda öğrenci gönderen sayılı okullardan biriyiz" dedi.

MUTLU OLUYORLAR
Dönem içinde birçok sosyal etkinliğe imza atan okulda öğrenciler geçtiğimiz nisan ayında okul gazetesi çıkardı. Mayıs ayında da 'Haber Sizsiniz' isimli öğrenci ve öğretmenlerin ortak çalışmasıyla dergi çıkarıldı. Öğrenci ve öğretmenlerin ortak çalışması sonucu eğitim ve sağlık alanıyla ilgili kitapçıklar basıldı. Okul müdürü ve öğrenciler basılan kitapçıklara yenilerinin de eklenip kitap haline getirilmesini arzu ediyor. 740 öğrenci ile öğrenim hayatına devam edilen okulda öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgileri stajları başlamadan önce pratiğe dönüştürmeleri için de çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz dönem pazar yerine giderek vatandaşların tansiyonlarını ölçen öğrenciler pratik yapmış oluyor. Yaşlı ve bakıma muhtaç kimseleri tespit edip kaymakamlığın izniyle bu kişilere bakım yaptıklarını belirten Barman, "Belirlenen yaşlılar sağlık kontrolünden geçirilince ve evleri temizlenince mutlu oluyor" dedi.
BİZE ULAŞIN