2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali başlıyor

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali, 6-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Kedi Güzellik Yarışması'nda birinci olan kedi sahibi 10 bin TL ödül kazanacak.

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali başlıyor

Pursaklar Belediyesi, hem Ankara ile özdeşleşen Ankara kedisinin neslini korumak ve bunu dünyaya tanıtmak hem de hayvan sevgisini teşvik etmek amacıyla altı yıldır Ankara Kedisi Güzellik Yarışması düzenliyor. İki yıldır da uluslararası festival haline gelen yarışma 6, 7 ve 8 Ekim tarihlerinde yapılacak. Festivalin birinci günü açılış, fotoğraf yarışması ve yemek yarışması yapılacak. İkinci gün Uluslararası Pursaklar Kedi Yarışması ve şecere değerlendirmesi, kedi showlar, fotoğraf sergisi, konser ve halk dansları olacak. Üçüncü günde ise yarışmaya katılma hakkı elde eden kediler podyumda yürüyüp dereceye girenler belirlenerek, ödül töreni gerçekleştirilecek.

Pursaklar Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali'nde dereceye giren kedi sahipleri para ile ödüllendirilirken, kediler de mama kazanacak. Bir hayli çekişmeli ve renkli geçecek olan Kedi Güzellik Yarışması'nın birincisi 10 bin TL, ikincisi 6 bin TL ve üçüncüsü 4 bin TL ödül kazanacak. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin tüm Ankaralıları Uluslararası Kedi Güzellik Festivali'ne davet etti. Yarışmaya katılmak için www.pursaklar.bel.tr adresindeki forum ve 444 9 709 numaralı telefondan kayıt yaptırılabilecek.

BİZE ULAŞIN