Kartaltepe'de tarih ve doğa bir arada

Kış mevsimine girmeden açık ve temiz havanın tadını çıkartmak isteyenler, Kartaltepe Kent Ormanı'nda doğa ile baş başa kalıyor.

Kartaltepe'de tarih ve doğa bir arada

Keçiören'in ilk mesire alanı Kartaltepe Kent Ormanı adeta piknikçilerin akınına uğruyor. Sabah yürüyüşünü yapmak isteyenlerin yanı sıra deniz bisikletine binmek isteyenler de soluğu Kartaltepe'de alıyor. Hafta sonu yaklaşık 8 bin, hafta içi de 2 bin kişinin geldiği Kartaltepe Kent Ormanı'nda bir kenarda barbekü yapanlar, diğer yanda uçurtma uçuranlar açık havanın tadını doyasıya çıkarıyor. 2 bin 230 metre uzunluğundaki bisiklet parkuru da çocukların neşeli rekabetlerine sahne oluyor.

Ziyaretçiler, Çanakkale'deki Şehitler Anıtı'nın orijinali olan anıtı da ziyaret ediyor. Ayrıca Kartaltepe'de sergilenen birçok başarılı operasyonda görev alan F-4E Fantom savaş uçağı da ihtişamı ve taşıdığı milli anlamlar ile ziyaretçi akınına uğruyor.

Kartaltepe'de kır kahvesi, üç farklı paintball sahası (30x50 m), kameriye ve dinlenme alanlarının yer alacağı 50 bin metrelik alana yapılacak paintball parkuru ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Kartaltepe'nin gördüğü ilgiden memnun olduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Vatandaşlarımız burada hem milli değerlerimizden izler bulurken hem de doğanın tadını çıkarabiliyorlar. Gençlerimiz ve çocuklarımızın tarih şuuruna katkı sunmayı, milli hassasiyetlerini güçlendirmeyi görev addediyor, aynı zamanda şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta doğada sporunu yapmasını arzuluyoruz. Kartaltepe Kent Ormanımız bu ihtiyacı karşılıyor, vatandaşlarımız da mesire alanımıza yoğun ilgi gösteriyor" dedi.

BİZE ULAŞIN