Yönetici Asistanı Yetiştirme ve İstihdam Programı

Yenimahalle Belediyesi ile Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nin işbirliğinde düzenlenen 'Yönetici Asistanı Yetiştirme ve İstihdam Programı' başladı.

Yönetici Asistanı Yetiştirme ve İstihdam Programı

Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi'nin meclis salonunda gerçekleşen programda kursiyerler, 1 ay sürecek olan eğitim sonunda Katılım Belgesi almaya hak kazanacak ve Üst Düzey Yönetici Asistanlığına hazır olacaklar.
İLK DERS HEYECANI YAŞADILAR
Eğitmen Yasemen Çalışkan tarafından verilen eğitimlerde ilk ders heyecanı yaşayan katılımcıları, Anadolu OSB Bölge Müdürü İhsan Gökçınar ve Proje Danışmanı Zeynep Kürklü de yalnız bırakmadı. Kursiyerlere başarılar dileyen Gökçınar, projenin gerçekleşmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek "İlk dersinizde yanınızda olmak istedik. Eminim ki bu eğitim sizlere çok yararlı olacak. Bizler de sizlere istihdam yaratmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.
YÖNETİCİ ASİSTANI İLE ÇALIŞMA ORANLARI GİDEREK ARTIYOR
İlk dersin açılış konuşmasını yapan Eğitmen Yasemen Çalışkan ise, "Son zamanlardaki teknolojik değişim ile firmaların kendilerini yenilemeleri ve artan rekabet ortamında varlıklarını sürdürebilmeleri için firma içi yapılanmalarda yeni kadro ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Özellikle yönetim kademesinde "yönetici asistanıö ile çalışma oranları giderek artmaktadır. Donanımlı, iş organizasyonunda başarılı, iletişim yönetiminde etkin, zaman yönetiminde fark yaratan, hızlı ve etkin çözümler üreten yönetici asistanlarının istihdamına katkı sağlamak için bende bu projede olmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Proje kapsamında 4 ay sürecek olan eğitimler için de kayıtlar devam ediyor. 18-30 yaşları arasındaki vatandaşların kayıt için YENİMEK Kurs Merkezlerine başvurmaları ya da 344 08 98/64 74 numaralı telefonları aramaları yeterli olacak.


BİZE ULAŞIN