Mogan’dan FETÖ çıktı

Mogan’da 700 dönümlük sazlık alanın yandığı bölgeden FETÖ terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen’e ait kitaplar çıktı. Jandarma soruşturma başlattı

Mogan’dan FETÖ çıktı
Başkentin incisi olan ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü'nde ve Nallıhan'da geçtiğimiz hafta art arda meydana gelen yangınların üzerindeki kuşkular hala aydınlatılamazken, Mogan'da sazlıklar arasında bulunan FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitaplar kafaları daha da karıştırdı. İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.

DELİLLER TOPLANDI
Gölbaşı'ndaki sazlık ve Nallıhan'daki orman yangının ardından SABAH Ankara, "Ankara'nın Neron'u Aranıyor?" manşetiyle yaşananları gündeme getirmişti. Meydana gelen yangınların ardından Mogan'daki sazlık alanlarda FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitapların bulunması dikkat çekti. Mogan'daki sazlık alandan Gülen'e ait Prizma, Sohbet-i Canan ve Kırık Testi gibi kitaplar bulundu. Kitapların yakılmasıyla yangının başlamış olabileceği üzerinde duruluyor. Bölgede incelemelerde bulunan İlçe Jandarma ekiplerinin, yürütülecek soruşturmaya yönelik delil topladığı da ifade edildi. Mogan Gölü'ndeki yangında 700 dönümlük sazlık alan küle dönmüştü. Ankara İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yoğun çalışmasının ardından saatler sonra kontrol altına alınabilen yangın, çevreye duyarlı Ankaralıları derinden üzmüştü. Yangın sonrası açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Yaklaşık 500 metrelik alanda borular yandı. Bunlar bir şekilde yerine gelir ama bizi üzen en çok içindeki canlılar oldu" ifadelerini kullanmıştı.
BİZE ULAŞIN