Ankara’da okul servis araçları sıkı takipte

Okul servislerinin sıkı denetim altında tutulduğu güvencesini veren Vali Topaca, şoförleri de “tolerans yok” diyerek uyardı

Ankara’da okul servis araçları sıkı takipte
Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara'da eğitim-öğretim dönemine ilişkin alınan tedbirler ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Ankara'da 2 bin 650 okulda yaklaşık 950 bin öğrenci ve 62 bin öğretmenin, eğitim dönemine sorunsuz bir şekilde başladığını belirten Vali Topaca, öğrencilerin güvenliğine çok önem verdiklerini kaydederek, okul servis araçlarının yönetmelikte öngörülen şartlara uygun bir şekilde çalışmasına dikkat ettiklerini söyledi. Okul servis araçlarının sıkı denetim altında tutulduğunu ve bu konuda toleransları olmadığını söyleyen Vali Topaca, okulların çevresinde de uyuşturucu satıcılarına yönelik geniş tedbirler aldıklarını, öğrencilerin güvenliği için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirtti.

"EKSİKSİZ UYGULANIYOR"
Okul servis araçlarının trafik güvenliği açısından denetiminin polis ve jandarma aracılığıyla yapıldığını ifade eden Vali Topaca, 2016 yılında göreve başladığından itibaren okul servislerine yönelik çok sayıda önlem aldıklarını hatırlattı. Topaca, "Trafik güvenliği açısından öngörülen kuralları eksiksiz uyguluyoruz. Polisimiz, jandarmamız yollarda denetimleri sıkı bir şekilde sıfır toleransla denetliyor. Zaman zaman cezalar kesiliyor, trafikten men edilen araçlar oluyor. Bunları yaparken çocukların okula zamanında ulaşmasını sağlayacak tedbirleri alıyoruz. Denetim yapacağız derken çocukların okula geç kalmasını sağlayacak uygulamalardan kaçınıyoruz. Servis araçları şoförlerinden de bu konuda anlayış ve kurallara tam olarak uymalarını istiyoruz. Bu konuda bizden bir tolerans beklememelerini ilan ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN