Kasımpaşa virajı yarın

Yarın sahasında Kasımpaşa ile karşılaşacak Osmanlıspor’un teknik direktörü İrfan Buz, takımın içine düştüğü negatif momentumu aşarak buradan çıkacaklarına inandığını söyledi

Kasımpaşa virajı yarın
Art arda aldığı yenilgilerin ardından zor günler geçiren Osmanlıspor, yarın sahasında Kasımpaşa ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Ligde bu sezon galibiyeti bulunmayan başkent ekibinde, antrenman öncesi saha kenarında kurban kesildi. Batıkent Tesisleri'nde teknik direktör İrfan Buz yönetiminde gerçekleştirilen antrenman 1,5 saat sürdü. Isınma koşusuyla başlayan antrenmana, koordinasyon ve "core" çalışmasıyla devam edildi. İdmanın sonraki bölümünde çeşitli pas organizasyonları üzerinde duran mor-sarılı futbolcular, gruplar halinde taktiğe yönelik savunma ve hücum çalışması yaptı. Günün tek antrenmanı, yarı sahada oynanan çift kale maçla son buldu.

"KONTRATIN ÖNEMİ YOK"
Takımdaki "negatif momentumu" durduracaklarını söyleyen teknik direktör İrfan Buz, Batıkent Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Buz, önemli bir kulübe geldiklerinin bilincinde olduklarını belirterek, Osmanlıspor yönetimine kendilerine duydukları güvenden dolayı teşekkür etti. Başkent ekibiyle 1+2 yıllık sözleşme imzaladıklarının bilgisini veren Buz, kontrat süresinin bir öneminin bulunmadığına işaret ederek, "İsterseniz 5 veya 7 yıllık sözleşme imzalayın. Önemli olan sonuçlardır. Şu an amacımız olayları teşhis ederek, en doğru hamleleri yaparak buradan çıkmak" dedi.

"İYİ BİR KADROMUZ VAR"
Buz, Osmanlıspor'un iyi bir kadrosunun bulunduğuna dikkati çekerek, "Çok önemli işler yapabileceğimiz bir kulübe geldik. Ancak eksikliklerimiz var, yoksa takım bu durumda olmazdı. Takımımız sadece fiziksel açıdan değil, mental anlamda da belirli bir düzeyde. Takımı mental anlamda buradan çıkarmak, aynı zamanda taktiksel ve fiziksel anlamda bu parametreleri üst seviyeye çekmek gerekiyor" diye konuştu.UZUN VADELİ HEDEF TUTMAZ
Uzun vadeli hedefler yerine maç maç ilerlemeleri gerektiğini anlatan teknik direktör İrfan Buz, yarın saat 14.00'te Kasımpaşa ile kendi evlerinde karşılaşacaklarını hatırlattı. Maç programını eleştiren Buz, fikstür dezavantajlarının bulunduğunu savunarak, "Pazartesi Antalyaspor ile oynuyorsunuz, buraya salı günü geliyorsunuz. İdmanda yüklemeyle alakalı çarşamba ve perşembe günleri var. Cuma günü kampa giriyorsunuz. Cumartesi günü saat 14.00'te oynuyorsunuz. Pazartesi günü saat 20.00'de oynadınız. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Ama kenetlenerek, doğruları yaparak ve çalışarak bu olayın üstesinden geleceğimize kesinlikle inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

'KASIMPAŞA MAÇI BİR BAŞLANGIÇ OLABİLİR'
Kaptan Numan Çürüksu ise iyi bir kadroya sahip olduklarını ancak bunu skora yansıtamadıklarını söyledi. Teknik direktör ve futbolcu değişikliklerinin dezavantajını yaşadıklarını belirten Çürüksu, takım olma yolunda her geçen hafta ilerleme kaydettiklerini vurguladı. Numan, bu sezon takım savunması anlamında geriye düştüklerine işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu: "Takım savunmasını daha iyi yaptığımızda iyi sonuçlar alacağız. Kasımpaşa maçını kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Yeni hocamızla geçen hafta çok kısa bir süre çalışma fırsatımız oldu. İrfan hoca ve ekibi çok pozitif. Birlikte bir çıkış yapacağımızı düşünüyorum ve inanarak bunu söylüyorum. İçerideki Kasımpaşa maçı bunun için bir başlangıç olabilir."

BİZE ULAŞIN