Ağustos ayının konut şampiyonu da Keçiören

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden Keçiören’in son yıllarda artarak devam eden gelişimi, emlak satışlarına da ciddi bir şekilde yansıdı

Ağustos ayının konut şampiyonu da Keçiören
Keçiören Belediyesi'nin şehir planlama ve altyapı konusundaki başarılı çalışmaları sonucu gayrimenkul alımı ve oturum alanı olarak tercih edilmesi ile birlikte Keçiören'de ağustos ayında 2 bin 182 adet konut satıldı. Keçiören'in ardından bin 781 konut satışı ile Çankaya 2'nci olurken, onu bin 692 konut satışıyla Yenimahalle, bin 163 konut satışıyla Etimesgut takip etti.

TÜRKİYE'DE İKİNCİ SIRADA
Sosyal alanları, kişi başına düşen yeşil alan miktarı ve hizmet belediyeciliğinin ön plana çıkmasının bunda etkili olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Keçiören, kentsel dönüşüm projeleri, mahallelere yapılan topyekun yatırımları, örnek ve öncü belediyecilik uygulamaları ile gayrimenkul yatırımlarında ilk sıralarda yerini alıyor. Geçtiğimiz iki yıl boyunca da konut satışında Ankara'da birinci, Türkiye'de ikinci olduk. Hem gayrimenkul yatırımı hem de Ankara'da insanların yaşamak için Keçiören'i tercih etmesi bizleri oldukça sevindiriyor. Çünkü bir belediyenin en önemli görevlerinden birisi yaptığı çalışmalarla bölgesini kalkındırmaktır" dedi.
BİZE ULAŞIN