Ankara’nın çehresi Akfen’le şekilleniyor

Özellikle başkentte hayata geçirdikleri inşaat projeleri ile dikkat çeken Akfen İnşaat, farklı ve iddialı projeleri ile şehre imzasını atmaya devam ediyor

Ankara’nın çehresi Akfen’le şekilleniyor
Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda şirketin mevcut projeleri, sektördeki gelişmeler ve önümüzdeki yıllarda Ankara'da hayata geçirilecek çalışmalar hakkında detaylar verdi. "Başkentte 15 bin konut yapacak arsa stoğumuz var" diyen Akın, modern, güvenli, estetik ve başkentlilerin hayalindeki evleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İSTANBUL'U GERİDE BIRAKTI
Akfen'in temellerinin 41 yıl önce Ankara'da atıldığını belirten Akın, "800 milyon TL'lik İncek Loft ve Bulvar Loft projeleriyle başkente olan vefa borçlarını ödemeye çalıştık" dedi. Akın, "Gayrimenkulde büyüme trendini sürdüren Ankara, 5 büyük il içerisinde konut satış hızında 2017'nin ilk 8 ayında yüzde 11.1'lik artışla liderliğini devam ettiriyor. Başkentin gayrimenkul hikayesi asıl şimdi başladı. Ankara sahip olduğu birçok yeni gelişim bölgesi ile Türk ekonomisinin dinamosu gayrimenkul sektöründe büyüme hızı bakımından artık doyma noktasına gelen İstanbul'u da geride bıraktı. Sektördeki büyümesini artan bir bantta devam ettiren Türkiye'nin kalbi Ankara'ya vefa borcumuz var, güzel projeler ile bu şehri süslemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

İLK YAŞAM ALANLARI...
Selim Akın ayrıca, "Yapımına devam ettiğim İncek'teki projelerimiz bulundukları bölgelerin ilk yaşam alanları olarak öne çıktı. Bu projelerin ardından adı geçen bölgelerde hızla modern mimarili yeni gayrimenkul projelerinin gelişip yüz binlerce insana ev sahipliği yapar hale geldiğini gördük. LOFT markalı 5 projemizde 1 milyar 250 milyon TL'lik yatırıma imza atıyoruz. Bu rakamı gelecek LOFT projelerimizle daha da yukarılara çıkartacağız" dedi.

ŞEHİR İÇİN DE 'LOFT'BİR DÜNYA
Ankara'da hayata geçirilen ve şehir sakinleri tarafından da büyük bir ilgi gören Loft projelerine de değinen Akın, "İncek'te yapımına devam edilen Bulvar Loft'a yönelik düzenlenen yeni kampanyada proje tamamlanacak. 2019 başına kadar yüzde 21 kâr elde etme fırsatı sunuluyor. Dairelerin 361 bin TL'den başlayan fiyatlara satıldığı projede 48 ay vade farksız ödeme seçeneği de bulunuyor. Akfen İnşaat, LOFT yatırımlarının yanı sıra 1 milyar 750 milyon TL yatırım değerine sahip Eskişehir ve 1 milyar TL'lik Tekirdağ Şehir Hastaneleri ile 135 milyon TL'lik Isparta, Ankara ve Kütahya öğrenci yurtlarının yapımına devam ediyor. Buradan bakıldığında şirketin yürüyen inşaat projelerinin toplamı 3.5 milyar TL olarak ölçülüyor" ifadelerini kullandı.

800 MİLYON LİRALIK YATIRIM
AİLE olarak başkent Ankara'ya yönelik olan vefa borçlarını birçok alanda gerçekleştirdikleri yatırımlarla ödemeye çalıştıklarını dile getiren Selim Akın, "2014 yılında temelini attığımız ve bu yıl hayatın başladığı İncek Loft'a 400 milyon TL yatırım yaptık. 2016 sonunda yapımına başladığımız 822 dairelik Bulvar Loft projemizin maliyeti de 400 milyon lira olarak gerçekleşecek. Böylelikle iki projeyle Ankara'ya 800 milyon liralık yatırım yapacağız" açıklamalarında bulundu.
BİZE ULAŞIN