İskitler’de yıkıma devam

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Büyük Sanayi’nin ardından, İskitler Ata Sanayi’ndeki metruk binalarda da tahliye ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor

İskitler’de yıkıma devam
Ankara Valisi Ercan Topaca ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in aldığı karar doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi, işgalci hurdacılarından kaynaklanan yoğun kirliliğin toplum sağlığını ve güvenliğini tehdit eder hale geldiği İskitler'deki eski sanayi bölgesi Ata Sanayi'nde de tahliye ve temizlik çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, İskitler'de MİA 2. Etap 2. Kısım'da eskiden dükkan olan, ancak sonradan metruk hale gelen yapılardan kağıt, plastik ve metal hurdacılar tahliye ediliyor. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin destek verdiği ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin gözetiminde gerçekleşen çalışmalarda, metruk yapılardaki birikmiş hurda malzemeler ile sokaklardaki araç hurdaları ve çöpler, kamyonlara yüklenerek bölgeden uzaklaştırılıyor.

HEMEN YIKILIYOR
Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler Daire Başkanı Hayri Korkmaz, Büyükşehir'in organize ettiği komisyon ve Zabıta Daire Başkanlığı'nın destekleriyle metruk yapıların belirlendiğini ve Büyükşehir Encümeni'ne sunulacağını belirterek, onay alındıktan sonra ve gerekli tebligatların yapılmasının ardından, metruk yapıların yıkım işlemlerine başlanacağını kaydetti. Bölgede adeta enkaz haline gelmiş ve fiziksel olarak ayakta kalması mucize olarak nitelendirilebilecek yapıların ekipler tarafından yıkımı gerçekleştiriliyor.
BİZE ULAŞIN