Bollywood yıldızından başkente ‘Merhaba’

Bollywood yıldızından başkente ‘Merhaba’

Cer Modern’de Ankaralı hayranları ile buluşan Bollywood’un ünlü oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, sevenlerini “Merhaba Ankara” diyerek selamladı

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 08.10.2017
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak Ankara'ya gelen Bollywood'un ünlü oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Cer Modern'de hayranlarıyla buluştu. Cer Modern önünde oluşturulan platformda hayranlarının yoğun ilgisine "Merhaba Ankara, sizleri seviyorum" ifadeleriyle teşekkür eden Khan, Ankara'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Khan, Türk halkına gösterdiği ilgi ve sıcak karşılamaları dolayısıyla teşekkür etti. Yeni filmi "Secret Superstar"ın tanıtım filminin de izlendiği buluşmada, Hindistanlı oyuncu Aamir Khan hayranlarının sorularını cevapladı.

SICAK İNSANLARSINIZ
İki gündür bulunduğu Türkiye'de neler yaptığının sorulması üzerine Khan, "Bu gezi boyunca tek amacım olabildiğince çok hayranla tanışmaktı. İki gündür hayranlarımla bir araya geliyorum. Normalde bir insanın ülkeyle ilk tanışması, o ülkeye geldiğinde olur. Benim Türkiye ile ilgili ilk izlenimim bu geldiğimde olmadı. Beş yıl önce sosyal medya üzerinden sizden aldığım sevgi ve saygı mesajlarıyla ben zaten Türkiye'yi çok güzel bir şekilde tanıdım. Buradaki ilk izlenimim ise sizlerin çok sıcak ve çok sevecen insanlar olduğunuzdur" dedi.

DOLMA, DÖNER VE MENEMEN...
Yeni filmi "Secret Superstar" ile ilgili bir soru üzerine Khan, 20 Ekim'de vizyona girecek film için çok heyecanlı olduğunu, filmin Hindistan ve dünyada Türkiye ile aynı anda vizyonda olacağını bildirdi. Aamir Khan, filmin içeriğine ilişkin bilgiler verirken, "Bu film aslında hepinizin hikayesi. Cinsiyet farkı ne olursa olsun hepinizin hayalleri var ve o yüzden bu kız-erkek hepinizin hikayesi" dedi. Khan, buluşma sırasında "Dangal" filminden bir şarkıyı da seslendirdi. Hayranlarının Anıtkabir ziyaretine ilişkin sorusu üzerine Aamir Khan, "Benim için çok önemli bir deneyim oldu. Gerçekten çok büyük bir önderin olduğu bir yer. Ondan öğrenecek çok şeyimiz var. Bu anıyı hayatımın sonuna kadar unutmayacağım" dedi. Türkiye'de en beğendiği yemeklerin neler olduğu sorusuna Khan, dolma, döner kebap ve menemen başta olmak üzere genelde Türk mutfağını çok beğendiğini ifade etti. Aamir Khan, programın sonunda hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN