Hobi bahçesinde yangın paniği

Pursaklar’a bağlı Saray Mahallesi’ndeki bir hobi bahçesinde gece saatlerinde yangın çıktı. Otların tutuşmasıyla kulübeye sıçrayan yangın güçlükle söndürüldü

Hobi bahçesinde yangın paniği
Başkentte bir hobi bahçesinde çıkan yangında bir kulübe kullanılamaz hale geldi. Edinilen bilgiye göre, Pursaklar Sütçü İmam Caddesi'nde bulunan bir hobi bahçesinde gece saatlerinde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangında, ağaçlar zarar görürken alevler bahçedeki kulübeye sıçradı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

KULÜBE ÇÖKTÜ
Yangın, saat 01.30 sıralarında Pursaklar Saray Osmangazi Mahallesi Sütçü İmam Caddesi üzerinde bulunan bir hobi bahçesinde henüz belirlenemeyen bir sebeple çıktı. Çevredeki kuru otların da tutuşmasıyla birlikte hızla büyüyen alevler, kısa sürede evin yanında bulunan kulübeye sirayet etti. Çevresi 10 metreyi bulan alevler tarafından sarılan kulübe, bir süre sonra çöktü. Etrafa yayılan alevler, bahçedeki ağaçlara da sirayet etti.

NEDENİ ARAŞTIRILIYOR
Yükselen alevleri gören vatandaşlar, itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Kısa süre sonra yangın mahalline gelen itfaiye erleri, alevleri kontrol altına almak için çalışmaya koyuldu. İtfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışması ardından alevler kontrol altına alındı. Tamamen yanan kulübeden geriye metal çatı malzemeleri kaldı. Bahçedeki çok sayıda ağacın da gövdesi yandı. Yangın esnasında bağda kimsenin olmaması sayesinde yaralanan olmadı. Polis ve itfaiye yetkilileri yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışma başlattı.
BİZE ULAŞIN