‘Yenilgiye güldüler galibiyete üzüldüler’

İstifa krizini değerlendiren Başkan Cavcav: İnanın kaybettiğimizde güldüler, kazandığımızda üzüldüler. Üyeleri ayartmaya çalışmaları bardağı taşıran son damla oldu

‘Yenilgiye güldüler galibiyete üzüldüler’
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav, babası İlhan Cavcav'ın hayatını kaybetmesinin ardından başkan seçildiği genel kurulda oluşturduğu yönetimden 5 ismin istifa etmesi üzerine, kırmızı-siyahlı takımın son durumu ve kulübün geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlhan Cavcav'ın vefatından sonra yapılan olağanüstü genel kurulda yönetim kurulu listesine mümkün olduğunca babasının son çalıştığı kişileri aldığını ifade eden Murat Cavcav, "Babamın bunlardan bazıları hakkındaki düşüncelerini, onlarla geçmişte yaşadıklarını bilsem de istikrarı sağlamak adına bunu yaptım. Şimdi istifa eden arkadaşların bazıları yönetime girebilmek için zamanında çok ricacı oldular. Bu istifacı arkadaşların çoğundan daha sonraki süreçte herhangi bir randıman alamadım. Arada bir teşrif ediyordu beyefendiler. Yaptıkları tek şey dedikodu" diye konuştu.

"MUHALEFET HAK AMA..."

Cavcav, "İnanın, kaybettiğimiz maçta yüzleri güldü kazandığımızda üzüldüler. Son olarak da üyesi oldukları yönetim kurulunu devirmeye çalıştılar. Kurul üyelerini ayartmaya çalışmaları bardağı taşıran son damla oldu" dedi. Muhalefet etmeye herkesin hakkı olduğunu ancak istifa etmeden üyesi oldukları yönetim kurulunu devirmeye kalkışmalarının kabul edilemeyeceğine vurgu yapan kulüp başkanı Cavcav, şöyle devam etti: "Bazılarını yanıma çağırdım ve istifalarını istedim. Çeşitli bahanelerle istifa etmediler. Bunun üzerine de bu arkadaşların görevlerine son verilmesi hususunun yönetim kurulunda oylamaya sunulmasının doğru olacağını düşündük ve kendilerini de toplantıya çağırdık. Hemen araya bazı aracılar koydular, onlar vasıtasıyla özür dilediler."

'İSTİFALAR HâLâ ORTADA YOK'
İstifa dilekçelerinin hala kulübe ulaşmadığını kaydeden Cavcav, "Bu isimler bir süre önce birbirleri hakkında da çok ciddi ithamlarda bulunuyorlardı" dedi. Cavcav, şöyle devam etti: "Kulüp üzerinde oynanmak istenen oyun büyüktür. Başkanlık koltuğuna oturmak için, daha farklı menfaatler için veya kulübün istikrarını bozmak için kulübümüze zarar verme çabası içerisine giren kişiler ortaya çıkabilir. Burada konu, şahıslar ya da beni desteklemeyen taraftarlarımız değil, aldığımız duyumlara göre yönlendirilmiş başka kişilerdir. 35 yıldır kırmızı-siyahlı kulübün içindeyim. Neler gördüm, neler geçirdim… Entrikalar, yalanlar, aldatmacalar, ikiyüzlülükler… İstesek de istemesek de dünya böyle dönüyor ama önemli olan ne yaşanırsa yaşansın insanın kendi onurunu, saygınlığını ve seviyesini koruyabilmesidir."

'BABAMIN ADINI AĞZINIZA ALMAYIN'
Murat Cavcav, karışıklık ve huzursuzluk çıkarmaya çalışan kişilere, "Sakın bir daha babamın adını o ağızlarınıza almayın" şeklinde uyarıda bulundu. İlhan Cavcav'ın gözü gibi baktığı, ömrünü verdiği kırmızısiyahlı kulübe zarar verme teşebbüsüne girenlerin prim yapmak için de onursal başkanın adını ağızlarından düşürmediğini aktaran Başkan Murat Cavcav, "Merak etmeyin, o herkesin ne olduğunu bilirdi. Yine de böylesini o da beklemezdi sizden. Ama siz de şunu çok iyi bilin, kulübe zarar verebilecek her teşebbüsünüzde karşınızda beni bulacaksınız. Tıpkı babam gibi tüm gücümle savaşacağım. Camiamıza sesleniyorum, oynanmak istenen oyun açıkladığım üzere iftiralarla, yalanlarla doludur, kirlidir. Müsamaha gösterildiği taktirde, kulübümüz aleyhine oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Biz bir aileyiz. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Kulübümüz için omuz omuza mücadele günüdür" ifadelerini kullandı.

'HESAP SORACAĞIM'
Murat Cavcav, istifa eden üyelerin yaptıkları açıklamada yer alan, kendisinin taraftara yönelik "sinek" ve "mide bulandırıcı" ifadelerini kullandığı yönündeki iddiaların yer aldığı sözleri yargıya taşıyacağını söyledi. Kırmızı-siyahlı taraftarlara kötü bir söz söylemesinin mümkün olmadığının altını çizen Cavcav şunları kaydetti: "Ferdi olduğum aileye, kardeşlerime ancak sevgi ve saygı içeren cümleler kurabilirim. Bu olay elbette böyle kalmayacak, yargıya intikal ettireceğim, hukuk kuralları içerisinde hesabını soracağım. Böyle yalan, böyle iftira olur mu?"

'20 MİLYON VERİRİM ARKAMA DÖNÜP BAKMAM'
Yetenekli oyunculardan oluşan genç bir takım kurulduğunu ancak sezona iyi başlayamadıklarını dile getiren Cavcav, "Bunu teknik direktörümüz Mesut Bakkal da söylüyor. Evet taraftarımızın yüzünü henüz güldüremedik. Elbette özeleştiri yapıyoruz. Demek ki bazı şeyleri daha çok geliştirmemiz, ilerletmemiz lazım. İnanıyorum ve görüyorum takım günden güne daha iyi olacak. Bunun için ne gerekiyorsa yapılacak" diye konuştu. Takımın eksiklerinin farkında olduklarını vurguluyan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı: "Çok ciddi çalışmalarımız var. Başkan olduğum günden beri kulübün tek kuruşu fuzuli harcanmadı. Ayrıca unutulmasın ben İlhan Cavcav'ın oğluyum. Kulübün ihtiyacı olması durumunda 20 milyon lira veririm, gerekenleri yapar, arkama da dönüp bakmam. İnsanın evladına, kardeşine harcadığı para gözüne görünmez. Transfer sezonunun sonunda bir kaç takviye daha yapabilirdim ama ben buradaki oyuncularıma ne kadar güvendiğimi göstermek istedim ve o yola başvurmadım. Böyle dönemleri her takım yaşayabilir. Amacımız, takımımızın başarılı olmasını sağlamak."
BİZE ULAŞIN