Başkent Tiyatroları perdelerini açtı

BAŞKENT Tiyatrosu, yepyeni oyunlarla tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Tiyatroda bu yıl dram, komedi ve iki farklı çocuk oyunu ile birlikte toplam 6 oyun sahnelenecek

Başkent Tiyatroları perdelerini açtı
Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, perdelerini "Tiryakigillerdeyiz" adlı yeni komedi oyunuyla açtı. Başkentli tiyatroseverlerin 1 yıl boyunca dopdolu oyunları izleme şansı yakalayacağı Başkent Tiyatroları sahnelerinde; dram, komedi ve iki farklı çocuk oyunuyla birlikte 6 oyun sahnelenecek. Yeni sezona, yeni projeler ve iddialı yapımlarla başlayacak olan Başkent Tiyatroları, geçen yıllarda keyifle izlenen bazı oyunlarla birlikte, "Tiryakilgillerdeyiz", "Bize Gelen Bizdendir", "Kim Demiş Karanlık" adlı yeni oyunlarla izleyicisinin karşına çıkacak. Başkent Tiyatroları, geçtiğimiz yıl ilgi gören ve Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler'in yazıp yönettiği, Sarıkamış'ta vatan uğruna şehit olanların hikayesinin anlatıldığı "Vatanım İçin" adlı oyunu bir kez daha sahneleyecek. Başkent Tiyatroları, "Eyvah Kümeste Tilki Var" ile "Kitap Kurdu" adlı çocuk oyunları, yine minik izleyicisiyle buluşturacak.

ORTA DİREĞİN HİKAYESİ
"Tiryakigillerdeyiz" adlı, bu yıl ilk kez sahnelenecek olan oyunu, Başkent Tiyatroları oyuncularından İshak Tekgül yazıp yönetiyor. 5 kişilik orta direk bir aile içindeki bireylerin farklı farklı, bağımlılığa kadar varan alışkanlıklarının anlatıldığı oyunda, sigara bağımlısı bir baba, temizlik hastası bir anne, dedikodu ve yemek bağımlısı bir babaanne, internet bağımlısı evin oğlu ve ilaç bağımlısı asosyal kızları ile dışarıdan aileye dahil olan, birbirinden değişik karakterler konu ediliyor.
BİZE ULAŞIN