Gazozuna maça başlama vuruşu Başkan Ak’tan

Gazozuna maça başlama vuruşu Başkan Ak’tan

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 10.10.2017
Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen "Mahalleler Arası Futbol Turnuvası", Gümüşdere Ihlamur Vadisi Halı Saha Tesislerinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın başlama vuruşuyla start aldı. Mahallelerin sosyalleşmesine ve kaynaşmasına vesile olmak için eski bir geleneğin tekrar canlandırıldığı turnuvanın ilk maçı, Güçlükaya Mahallesi ile Adnan Menderes Mahallesi arasında oynandı. İlki düzenlenen turnuvanın başlangıç maçında Adnan Menderes Mahallesi 4-3 galip geldi.

ESNAF DA TEKNİK DİREKTÖR OLDU
"Topu patlatan parasını öder, anne-baba çağırdığında maç biter" gibi 90'lı yılların kurallarının hatırlatıldığı maçı, Başkan Mustafa Ak, muhtarlar ve aileler birlikte izledi. Bir ay sürecek ve 51 mahalleden 8-15 yaş arası çocukların katılacağı turnuva, eleme usulü ilerleyecek. 6'şar kişilik takımlar mahalleler arası tatlı rekabeti sahaya taşırken, yenen de yenilen de gazozla serinleyecek. 20'şer dakikalık iki devre halinde oynanan maçların teknik direktörlüklerini ise mahalle esnafları gönüllü yapıyor.

KATILAN HERKESE MADALYA
Maç sonunda Başkan Ak, her iki takım oyuncularını ve teknik direktörlerini turnuvaya katıldıkları için madalya ile ödüllendirdi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen turnuvanın heyecanlı geçen ilk maçı birlikte içilen gazozla ve toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
BİZE ULAŞIN