Hastane çalışanlarına kurslarla motivasyon

Numune Hastanesi’nde açılan kurslar, çalışanların motivasyonunu artırmakla kalmıyor, yoğun temponun stresini de ortadan kaldırıyor

Hastane çalışanlarına kurslarla motivasyon
Dünya Sağlık Örgütü, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Haftası'nın bu yılki temasını "İş yerinde ruh sağlığı" olarak belirledi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayata geçirilen kurslar da ruh ve beden sağlığını koruyor. Hastanede her gün onlarca fizik tedavi hastasının zorlu sürecine şahit olan Fizyoterapist Betül Aksu (30), iş yerinde ruh sağlığının çalışan verimi ve hastalar açısından hayati olduğunu söyledi. Aksu, "Ruh Sağlığı Haftasında bizler çok değerli etkinlikler bir rehabilitasyon aşamasındayız. Resim ve müzik kursuna katılıyorum. Deşarj yerimiz buralar, stresimle baş etmeyi kafamı boşaltmamı sağlıyor" dedi.

BU BAŞKA BİR HOŞGELDİN
Bir hastanenin en zor alanlarından olan ve hastalarla ilk karşılaşma noktasında çalışan Tıbbi Sekreter Nermin Yurtseven de (36), "Bakış açımızı şekillendirip, sinir sistemimize iyi gelen bu kurslar çalışma ortamımızda ciddi dönüşümler yaptı" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN