Keçiören’in yeni yaşam alanı: Vadikent

KOMYAPI Genel Müdür Yardımcısı Mensuri Seher, Ankara’nın yeni cazibe merkezinin Keçiören olacağını belirtirken, “Keçiören Ankara’nın gayrimenkul yatırımı açısından en çok kazandıran bölgesi olacak” dedi

Keçiören’in yeni yaşam alanı: Vadikent
Komyapı'nın bugüne kadar 10 binin üzerinde konut yaptığını belirten Mensuri Seher, başkentin gözde lokasyonlarından biri olan Keçiören'de hayata geçirdikleri Vadikent projesini anlattı.
Vadikent Projesi nasıl başladı?
?Vadikent Projesi 2013 yılında bu bölgenin Keçiören ve Büyükşehir Belediyeleri tarafından kentsel dönüşüm bölgesi kapsamına alınmasıyla gündeme gelmiş bir projedir. Projemizi Keçiören Belediyesi'nin mülkiyetinde olan araziler üzerine inşa ettik. Keçiören Belediyesi de kentsel dönüşümü canlı ve hızlı bir şekilde ilerletebilmek için kendi arsasını ihale ederek başlattı bu projeyi. Bu aşamaları geçtikten sonra 2014 yılında Vadikent projemizin yapımına başladık.
Projenizin özellikleri nedir?
Vadikent 570 daireli bir projedir. 40 bin metrekare arsa üzerine kurulu, 3+1 ve 4+1 dairelerin iki ayrı tipinin var olduğu bir çalışma oldu. Bu dairelerimizin metrekareleri aynı, fakat değişik iki bir tipi mevcut. En önemlisi de bu bölgede site konseptindeki ilk proje Vadikent'tir. Normalde müstakil apartmanlardan oluşan bir yerleşim alanı Keçiören.
Neden Ankara'nın kuzey lokasyonunu seçtiniz?
Burası sonuçta Ankara, başkent. Büyükşehir Ankara'da Keçiören, Keçiören'de de bu bölge merkezi bir lokasyon. Biliyorsunuz büyükşehirlerde artık inşaat açısından söylüyorum üretim yapmak için arsa gerekli, arsa da üretilemeyen bir girdi. Mevcut olan arsalarda kullanılmış durumda. Dolayısıyla şehirler belli bir yönde gelişiyor. Önce şehir dışı imara dahil ediliyor, sonra orası da şehir kabul ediliyor ve bu şekilde genişleyerek gidiyor.
Ulaşım yönünden gelişmişlik durumu nedir?
Burayı tercih etmemizin birinci nedeni merkezi bir lokasyonda oluşu, ikinci nedeni şehrin işyerleri ve yaşam alanlarına yakınlığıdır.
Proje içindeki yaşam alanlarını nasıl oluşturdunuz?
Site içerisinde 16 bin metrekarelik yeşil alanımızın peyzajı tamamlandı. Zaten projemizde yaşam başlamış durumda. Daire satın alan insanlar gelip oturdular dairelerine. Yeşil alanın havuzun, bahçenin, oyun alanlarının tadını çıkarıyorlar. Çevresel anlamda da bizim sitemizin batı bölümünde belediyeye ait büyük bir rekreasyon alanı var.
BİZE ULAŞIN